Maribor na povratnem obračunu strl odpor beloruskih prvakov

Liga prvakov 13. Jul 202220:50 > 14. Jul 2022 16:28 1 komentar

Nogometaši Maribora so na povratnem obračunu uvodnega kroga kvalifikacij za ligo prvakov premagali beloruski Šahtjor iz Soligorska (2:0) in se uvrstili v drugi krog. Slovenski prvaki so v Turčiji prikazali zrelo predstavo in povsem zasluženo ugnali beloruske prvake. V drugem krogu jih sedaj čaka moldavski Šerif Tiraspol.

Mariborska ekipa je preskočila prvo mednarodno oviro, po beloruski pa jo že sredi prihodnjega tedna čaka prvi obračun z moldavskim Šerifom, ki je v uvodnem kvalifikacijskem krogu izločil Zrinjski iz BiH s skupnim izidom 2:1.

Izbranci mariborskega trenerja Radovana Karanovića so na najboljši možni način odprli tekmo v Mali Aziji. Prvo obetavno akcijo so uprizorili v deveti minuti, po strelu Nina Žuglja z 18 metrov pa se je izkazal vratar Maksim Plotnikov.

Le tri minute kasneje so se Štajerci veselili prvega gola, po kombinirani akciji ter močnem in natančnem strelu s 15 metrov ga je dosegel Roko Baturina.

Vijoličasti so imeli tudi v nadaljevanju absolutni nadzor nad tekmeci, v prvi polovici tekme pa so zapravili še tri lepe priložnosti za povišanje izida. Prvo v 26. minuti, ko je bil po bliskovitem nasprotnem napadu Ivan Brnić preveč sebičen, njegov strel z 20 metrov pa je končal prek beloruskih vrat.

Drugo lepo priložnost je zapravil Baturina, njegov strel z glavo pa je bil – po lepem predložku Žuglja z leve strani – premalo natančen.

Še najlepšo priložnost so Karanovićevi izbranci zamudili v 38. minuti, po lepi in kombinirani akciji se je v nasprotnem položaju v idealni priložnosti znašel Žugelj, njegov strel z desetih metrov pa je na “čudežen način” in z refleksno obrambo zaustavil Plotnikov.

Slovenski prvaki večji del tekme imeli popoln nadzor

Mariborčani so tudi v začetku drugega polčasa imeli nadzor nad prvaki Belorusije. V 55. minuti so izpeljali novo kombinirano akcijo, strel Milca z roba kazenskega prostora pa ni povzročil večjih težav Plotnikovu.

Le minuto kasneje pa je bil beloruski čuvaj mreže nemočen po novem bliskovitem nasprotnem napadu mariborskih nogometašev, ki ga je z natančnim strelom po tleh zaključil 22-letni napadalec iz Splita in dosegel drugi gol na tekmi za 2:0.

Strateg mariborske ekipe je po visokem vodstvu v igro poslal tudi izkušenega Roka Kronovetra, poleg njega je priložnost dobil tudi Argentinec Ignacio Guerrico.

V zadnjem delu tekme so pobudo prevzeli Belorusi, ki so prvo obetavno akcijo na tekmi uprizorili v 75. minuti, strel Igorja Ivanovića z desetih metrov pa je končal prek vrat nizozemskega vratarja v mariborskih vrstah Menna Bergsna.

V 83. minuti se je beloruski rezervist po prodoru z leve strani znašel v lepem položaju, a je bil Bergsen dobro postavljen, tako da se izid ni spremenil.

Šahtjor Soligorsk – NK Maribor 0:2 (0:1)

Stadion Atatürk, brez gledalcev, sodniki: Jorgji, Avdo, Kociaj (vsi Albanija).
Strelec: 0:1 Baturina (12.), 0:2 Baturina (56.).
Šahtjor Soligorsk: Plotnikov, Ševčenko (od 46. Placca), Šatara, Antić, Juzepčuk, Krijmi, Divanović, Ahmedi (od 58. Korzun), Vitor Feijao (od 61. Skavjiš), Ivanović, Darboe.
Maribor: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou (od 86. Antolin), Repas, Žugelj (od 63. Guerrico), Božić (od 86. Pihler), Brnić (od 63. Kronaveter), Baturina (od 71. Sirk).
Rumeni kartoni: Antić, Šatara, Politevič; Žugelj.
Rdeči karton: /.

Kvalifikacije za ligo prvakov, 1. krog (povratne tekme):

Torek, 12. julij:

RFS (Žiga Lipušček) – HJK Helsinki 2:2 (po enajstmetrovkah) /0:1/

Lipušček je igral vso tekmo in bil četrti izvajalec Latvijcev z najstrožje kazni ter dosegel gol.

Lincoln – Škupi 2:0 /0:3/

Karabah – Lech Poznanj 5:1 /0:1/

Žalgiris – Ballkani 1:0 (po podaljšku) /1:1/

Šerif Tiraspol – Zrinjski 1:0 /0:0/

Hibernians – Shamrock Rovers 0:0 /0:3/

Tirana – Dudelange 1:2 /0:1/

Klaksvik – Bodö/Glimt /0:3/ – prestavljeno

Sutjeska – Ludogorec 0:1 /0:2/

Žan Karničnik je za Ludogorec odigral vso tekmo.