Real in Borussia naprej, Inter brez evropske pomladi

Liga prvakov 9. Dec 202022:03 > 22:40 0 komentarjev
Getty Image/Mario Carlini / Iguana Press / Stringer

Pred zadnjim krogom v skupini B lige prvakov so imele možnosti za napredovanje vse štiri ekipe, a na koncu na lestvici ni bilo kakšnih hudih sprememb. Real Madrid in Borussia Monchengladbach bosta še naprej tekmovala v ligi prvakov, Shakhtar pa se bo preselil v evropsko ligo. Inter je za to sezono končal z nastopi v Evropi.

Tekma v Madridu je šla po notah Interja, ki bi moral doma premagati Shakhtar. Na koncu pa je bilo to za njih nedosegljivo saj so proti ukrajinskemu prvaku remizirali (0:0). Ekipa iz Milana je tekom večjega srečanja igrala previdno in čakala na napake nasprotnika. Šele v zaključku srečanja pa so začeli igrati precej bolj odprto in napadalno. Najlepše priložnosti sta imela Lautaro Martinez in Alexis Sanchez, a na koncu domači niso uspeli priti niti do evropske lige. Za razliko od Interja gostje niso bili prav pretirano z mislimi v napadu pa čeprav bi tudi njim zmaga zagotovila osmino finala. Evropska liga je kot kaže za ukrajinskega prvaka več kot zadovoljiva.

Madrid je tekmo proti Borussii vzel zelo resno in domači ničesar niso želeli prepustiti naključju. Že po pol ure igre je bilo 2:0, obakrat pa je Sommerja premagal Karim Benzema. Najprej je v deveti minuti odlično izkoristil podajo Lucasa Vazqueza, v 32. minuti pa ga je lepo zaposlil Rodrigo. Do polčasa so pri Realu dosegli še en zadetek, a je bil le-ta razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

S tema dvema goloma je Benzema vstopil v majhno, a izbrano skupino nogometašev, ki je v skupinskem delu tega elitnega tekmovanja dosegla 50 golov ali več. To je doslej uspelo le Messiju in Cristianu Ronaldu. Najpomembneje pa je seveda to, da je z njegovima goloma Real prišel do zmage in se uvrstil v osmino finala lige prvakov. Na koncu je ekipa iz Madrida v skupini osvojila prvo mesto z 10 točkami, Borussia je končala na drugem mestu z 8 točkami, enako število točk pa je na 3. mestu zbral tudi Shakhtar, a je imela nemška ekipa boljši rezultat v medsebojnih dvobojih.

Rezultati preostalih tekem

• Bayern Munchen 2:0 Lokomotiv Moscow
  • RB Salzburg 0:2 Atletico Madrid
  • Manchester City 3:0 Marseille
  • Olympiacos 0:2 Porto

Kot prvouvrščeni iz posameznih skupin so se v osmino finala lige prvakov uvrstili Bayern Munchen, Real Madrid, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Borussia Dortmund, Juventus in Paris Saint-Germain. Kot drugouvrščeni pa Atletico Madrid, Borussia Monchengladbach, Porto, Atalanta, Sevilla, Lazio, Barcelona in RB Leipzig.

V evropski ligi pa pot nadaljujejo Manchester United, Club Brugge, Shakhtar Donetsk, Ajax, Krasnodar, RB Salzburg, Dinamo Kijev in Olympiacos.

Žreb parov osmine finala lige prvakov in šestnajstine finala evropske lige bo na sporedu 14. decembra.