Ronaldo zaprl usta kritikom: “Poglejte si tekmo”

Evropa 21. Okt 20219:44 > 9:57 4 komentarji
Cristiano Ronaldo je zabil že svoj 137. zadetek v ligi prvakov. Foto: AP Photo/Dave Thompson

Prvi zvezdnik Manchester Uniteda Cristiano Ronaldo je ponovno pokazal, da je še vedno elita svetovnega nogometa. Spet je udaril, ko je bilo najtežje in navdušil nabito poln Old Trafford.

Manchester United je obračun z Atalanto pričakal v mizerni formi. Pretekli konec tedna so s kar 2:4 klonili proti lisjakom iz Leicestra, pred reprezentančno pavzo so izgubili proti Aston Villi, izpadli pa so tudi iz ligaškega pokala proti West Hamu.

Navijači Uniteda so že naglas iz kluba podili trenerja Ole Gunnarja Solskjaerja, vse skupaj pa se je že okrepilo, ko je Atalanta po zadetkih Maria Pašalića in Meriha Demirela ob polčasu vodila z 2:0. Zdelo se je, da so tudi nogometašem obupali nad Norvežanom in ga pogovorni vrgli pod vlak, a sam je po tekmi to odločno zanikal.

Največja sreča, ko igraš za United

“Sploh ne začenjajte. Pokažite malo spoštovanja. Fantje igrajo za Manchester United, zato so med peščico izbranimi, to sem jim tudi povedal,” je za BT Sport razložil Solskjaer.

United je po klofuti v prvem polčasu stopil na plin v drugem polčasu in hitro znižal. Po hudi napaki slovenskega napadalca Josipa Iličića, ki je igral do 68. minute, je znižal Marcus Rashford, v 75. minuti je na 2:2 povišal kapetan Harry Maguire, šest minut kasneje pa je za popoln preobrat z glavo zadel kdo drug kot Cristiano Ronaldo, ki je s svojim 137. zadetkom v ligi prvakov, ima jih 14 več, kot Lionel Messi, ponovno utišal vse kritike.

Ronaldo: Živi smo

Po zadnjem sodnikovem pisku je Ronaldo od sreče padel na kolena, malce kasneje pa je na svojem Instagramu zapisal: “Živi smo! Smo Manchester United, ki se nikoli ne preda. To je Old Trafford.”

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Solskjaer navdušen nad Portugalcem

“Če kdo razmišlja o kritiki na račun njegovega učinka in delovne etike, naj si pogleda to tekmo. Naj si pogleda, koliko je tekel. Bil je povsod. Počaščen sem, kako je Ronaldo vodil fante, kako je pritiskal na nasprotnike in na našo stran potegnil naše navijače. Vračal se je tudi v obrambo, na koncu je bil tudi v našem kazenskem prostoru, šprintal, skratka vse, kar mora početi napadalec. Na koncu pa še tisto, kar obvlada najbolj. Prekrasen zadetek,” je bil navdušen Solskjaer.

AP Photo/Dave Thompson

Težki dnevi pred Norvežanom

Portugalec je najverjetneje legendi Uniteda rešil službo, a pred njimi so novi izzivi. In to kakšni. Že v nedeljo na Old Trafford prihaja Liverpool, ki v tej sezoni ne pozna poraza in melje vse pred sabo. Sledilo bo gostovanje pri Tottenhamu, nato še gostovanje v Bergamu, potem pa United pred novembrskim reprezentančnim premorom čaka še mestni obračun z Manchester Citjyem.