United uspel po nebeškem skoku Ronalda

Evropa 20. Okt 202123:10 > 22. Okt 2021 12:42

Končal se je tretji krog skupinskega dela lige prvakov. Na sredinih tekmah sta se visokih zmag s 4:0 veselila Bayern in Chelsea, po preobratu s 3:2 je po zaslugi Cristiana Ronalda do zmage prišel tudi Manchester United. Villarreal je visoko (4:1) odpihnil Young Boys, Juventus je minimalno ugnal Zenit (1:0). Na tekmi med Lillom in Sevillo golov ni bilo, že prej pa sta se zmag veselila Barcelona in Salzburg.

V skupini E se je Bayern v Lizboni dolgo mučil z Benfico, na koncu pa prišel do visoke zmage. Dva gola Bavarcev (igra z roko in prepovedan položaj) je glavni sodnik razveljavil po ogledu videoposnetka, nato pa je na sceno stopil Leroy Sane. v 70. minuti je zadel s prostega strela za 1:0.

Portugalci so si nato zabili avtogol, hitro pa je zadel še Robert Lewandowski. Končni izid je z drugim golom na tekmi postavil Sane.

Do prve zmage v letošnji sezoni lige prvakov je naposled prišla Barcelona. Katalonci so na Camp Nouu z 1:0 premagali kijevski Dinamo, potem ko je njihovo mrežo v 36. minuti zatresel branilec Gerard Pique. Pri gostih priložnosti ni dočakal Benjamin Verbič, ki si je tekmo ogledal s klopi.

Zadetek Piqueja:

V skupini F je velik preobrat uspel nogometašem Manchester Uniteda. Rdeči vragi so že po 29 minutah zaostajali z 0:2, nato pa v drugem polčasu zrežirali velik zasuk. V 53. minuti je znižal Marcus Rashford, izenačil pa je Harry Maguire v 75. minuti. Preobrat je z izjemnim skokom po strelu z glavo v 81. minuti dokončal kdo drug kot Cristiano Ronaldo. Na drugi tekmi skupine je Villarreal z dvema goloma Gerarda Morena v gosteh visoko ugnal Young Boys.

Čeprav nogometaši Salzburga danes v skupini G niso mogli računati na poškodovanega Benjamina Šeška, pa so avstrijski prvaki tudi brez pomoči slovenskega reprezentančnega napadalca vpisali še drugo zmago v elitnem evropskem klubskem tekmovanju in tako nadaljujejo izjemen niz neporaženosti, ki sedaj znaša že 20 tekem.

Rdeči biki so bili pred domačimi gledalci s 3:1 boljši od Wolfsburga, ki so ga prvič premagali že v tretji minuti po zadetku Karima Adeyemija. Nemci so izenačili 12 minut pozneje prek Lukasa Nmecha, a pod pritiski domačih klonili v drugem delu, ko je dvakrat v polno zadel Noah Okafor.

Noah Okafor Noah Okafor

V skupini H je Chelsea z lahkoto premagal švedski Malmö, dvakrat je bil z enajstmetrovke natančen Jorginho.

A modri so za to plačali visoko ceno, saj sta že v prvem polčasu zaradi poškodb z igrišča odšla Romelu Lukaku in Timo Werner.

Juventus se je v St. Peterburgu mučil z Zenitom, a je staro damo z golom v 87. minuti rešil Dejan Kuluševski.

Liga prvakov, 3. krog:

Skupina E:

Sreda, 20. oktober:
Barcelona – Dinamo Kijev 1:0 (1:0)
Strelec: 1:0 Pique 36.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) ni zaigral.

Benfica – Bayern 0:4 (0:0)
Strelci: 0:1 Sane 70., 0:2 Everton 80./ag, 0:3 Lewandowski 82., 0:4 Sane 85.

Skupina F:

Manchester United – Atalanta 3:2 (0:2)
Strelci: 0:1 Pašalić 15., 0:2 Demiral 29., 1:2 Rashford 53.. 2:2 Maguire 75., 3:2 Ronaldo 81.
Josip Iličić (Atalanta) je igral do 68. minute.

Young Boys – Villarreal 1:4 (0:2)
Strelci: 0:1 Pino 6., 0:2 Moreno 16., 1:2 Elia 77., 1:3 Moreno 89., 1:4 Chukwueze 92.

Skupina G:

Red Bull Salzburg – Wolfsburg 3:1 (1:1)
Strelci: 1:0 Adeyemi 3., 1:1 Nmecha 15., 2:1 Okafor 65., 3:1 Okafor 77.

Lille – Sevilla 0:0 (0:0)

Skupina H:

Chelsea – Mälmo 4:0 (2:0)
Strelci: 1:0 Christensen 9., 2:0 Jorginho 21., 3:0 Havertz 48., 4:0 Jorginho 57.

Zenit – Juventus 0:1 (0:0)
Strelec: 0:1 Kuluševski 87.

Skupina A:

Torek, 19. oktober:
Club Brugge – Manchester City 1:5 (0:2)
Strelci: 0:1 Cancelo 30., 0:2 Mahrez 43., 0:3 Walker 53., 0:4 Palmer 67., 1:4 Vanaken 81., 1:5 Mahrez 84.

PSG – RB Leipzig 3:2 (1:1)
Strelci: 1:0 Mbappe 10., 1:1 Silva 28., 1:2 Mukiele 57., 2:2 Messi 67., 3:2 Messi 74./11m
Kevin Kampl (RB Leipzig) je srečanje presedel na klopi.

Skupina B:

Atletico Madrid – Liverpool 2:3 (2:2)
Strelci: 0:1 Salah 8., 0:2 Keita 13., 1:2 Griezmann 20., 2:2 Griezmann 34., 2:3 Salah 74.
Jan Oblak je celo tekmo odigral v postavi Atletica.

Porto – AC Milan 1:0 (0:0)
Strelec: 1:0 Diaz 65.

Skupina C:

Bešiktaš – Sporting 1:4 (1:3)
Strelci: 0:1 Coates 15., 1:1 Larin 24., 1:2 Coates 27., 1:3 Sarabia 44, 1:4 Paulinho 89.

Ajax – Borussia Dortmund 4:0 (2:0)
Strelci: 1:0 Reus 11./ag, 2:0 Blind 25., 3:0 Antony 57, 4:0 Haller 72.

Skupina D:

Inter – Šerif 3:1 (1:0)
Strelci: 1:0 Džeko 34., 1:1 Thill 52., 2:1 Vidal 58., 3:1 de Vrij 67.
Samir Handanović je tekmo začel v prvi postavi Interja.

Šahtjor – Real Madrid 0:5 (0:1)
Strelci: 0:1 Krivcov 34./ag, 0:2 Vinicius 51., 0:3 Vinicius 56., 0:4 Rodrygo, 0:5 Benzema 90.+1