Španski sodnik: Zadetek Reala ne bi smel veljati

Evropa 28. Apr 20219:17 > 9:28 0 komentarjev
Karim Benzema je dosegel lep zadetek. Foto: REUTERS/Susana Vera

Sinoči sta se v prvem polfinalnem obračunu letošnje sezone lige prvakov v Madridu pomerila Real in Chelsea. Tekma se je končala brez zmagovalca (1:1).

Za Chelsea je že v 14. minuti zabil Američan Christian Pulišić, za Real je bil v 29. minuti natančen Francoz Karim Benzema. Benzemajev zadetek pa bi bilo po mnenju španskega strokovnjaka za sojenje Juana Andujarja Oliverja potrebno razveljaviti zaradi prekrška, ki naj bi ga v gradnji napada nad Cesarjem Azpilicueto storil Casemiro. Andujar je za Radio Marca povedal: “Casemiro je storil prekršek nad Cesarjem Azpilicueto, preden je Eder Militao žogo poslal Benzemaju, ki je zadel.”

Sodnik dvoboja, Nizozemec Danny Makkelie, je menil, da pri golu ni bilo nič spornega, posredoval ni niti VAR. Zadetek je tako obveljal, bil pa je tudi zadnji na tekmi. Obe ekipi sta si pripravili precej priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Za Londončane je Timo Werner v prvem polčasu zgrešil praktično nemogoče, Karim Benzema pa je s strelom izven kazenskega prostora oplazil vratnico.

Trener Chelseaja Thomas Tuchel je po tekmi povedal: “Začeli smo izjemno dobro, zaslužili smo si dobiti prvi polčas, saj smo imeli veliko priložnosti.” Nemški strokovnjak je do sedaj v svoji karieri na klopi Chelseaja igral že proti trenerjem kot so Jose Mourinho, Diego Simeone, Jürgen Klopp, Carlo Ancelotti, Pep Guardiola in Zinedine Zidane, izgubil pa še ni proti nikomur od naštetih.

Veselje Pulišića in Tuchla. Foto: AP Photo/Bernat Armangue

Zidane je bil na drugi strani zadovoljen z rezultatom in povratkom Reala: ” Sem zelo vesel, saj smo še živi. V prvih 30 minutah smo imeli precej težav, a uspelo se nam je izboljšati, v drugem polčasu pa smo tudi nadzirali igro.