V četrtfinalu lige prvakov tudi PSG in Liverpool

Liga prvakov 10. Mar 202122:52 > 23:14 0 komentarjev
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Barceloni proti PSG-ju in Leipzigu proti Liverpoolu na povratni tekmi osmine finala lige prvakov ni uspelo priti do preobrata. Katalonci, ki so na prvi tekmi na Camp Nou klonili z 1:4 so tokrat v gosteh proti Parižanom remizirali (1:1), Leipzig pa je na Puskas Areni proti Liverpoolu še drugič klonil z 0:2.

Barcelona je imela prvo resno priložnost na Parku Princev prek Sergina Desta, ki je stresel okvir vrat. Kdo ve v katero smer bi se zapeljala tekma, če bi šla žoga nekoliko nižje. Gostitelji so nato povedli prek Kyliana Mbappeja, ki je v 31. minuti unovčil enajstmetrovko. S tem je Mbappe postal najmlajši nogometaš v tem tekmovanju, ki je prišel do 25 golov.

Nato pa je prišla 37. minuta in spektakularen zadetek Lea Messija, ki je izenačil na 1:1. Kasneje je imel Argentinec v dodatku priložnost, da bi dvignil temperaturo na zelenici, a je zapravil strel z bele točke. Keylor Navas je prebral namero Argentinca in zelo dobro posredoval tako, da je ostalo pri neodločenem rezultatu.

Mauricio Pochettino je v drugem polčasu poskrbel, da je mreža njegove ekipe mirovala, varovanci Ronalda Koemana pa so poizkušali doseči tri gole, a je na koncu francoskemu prvaku uspelo Barcelono izločiti iz nadaljnjega tekmovanja. To se je zgodilo v četrtem poizkusu in prvič odkar je klub prevzel Nasser Al-Khelaifi.

REUTERS/Bernadett Szabo

Na tekmi med Liverpoolom in Leipzigom bi se zgodba morda lahko končala drugače, če bi gostje na obeh tekmah v prvem polčasu znali izkoristiti svoje priložnosti. V zgodnji fazi srečanja je imel svojo priložnost Dani Olmo, a je nastreljal Alissona. Če bi Nemci takrat prišli do gola bi lahko resno pritisnili proti vratom Liverpoola.

Redsi so z dvema goloma v drugem polčasu v razmaku treh minut potrdili svojo udeležbo v četrtfinalu lige prvakov. V 71. minuti se je med strelce vpisal Mohamed Salah, v 74. pa Sadio Mane.

Poleg Paris Saint-Germaina in Liverpoola sta se v četrtfinale uvrstila tudi Borussia Dortmund in Porto. Naslednji teden nas čakajo še štiri tekme.

Bayern Munchen – Lazio (prva tekma 4:1)

Chelsea – Atletico Madrid (1:0)

Manchester City – Borussia Monchengladbach (2:0)

Real Madrid – Atalanta (1:0)