Nukić poskrbel za uspešen začetek sezone skromne Olimpije

Evropa 22. Jul 202120:12 0 komentarjev
Mustafa Nukić

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za evropsko konferenčno ligo v Šiški premagali Birkirkaro z 1:0 (0:0). Povratno srečanje bo čez teden dni na Malti.

Nogometaši Olimpije so odigrali prvo uradno srečanje v sezoni 2021/2022, Birkirkara pa je v prvem predkrogu kvalifikacij izločila La Fiorito iz San Marina s skupnim izidom 2:1.

Najnevarnejša akcija domačih v prvem polčasu se je zgodila že v uvodnih trenutkih. Debitant v zelenem dresu Mustafa Nukić se je v peti minuti sam znašel pred vratarjem gostov Danielom Fernandesom iz Portugalske, ki je po ne najbolje sproženem strelu uspešno posredoval. Zmaji pod vodstvom novega trenerja Save Miloševića so že v 21. minuti ostali brez kapetana Timija Maxa Elšnika, zaradi njegove poškodbe je moral v igro Nik Kapun.

V nadaljevanju je imela nekaj več pobude Olimpija, vendar ni imela res nevarne akcije. Še najbližje kakšni možnosti za uspeh je bil Sava Petrov v 37. minuti s strelom z leve strani kazenskega prostora, a je bil Fernandes na mestu. Ta je z boksanjem posredoval tik pred koncem polčasa, ko je v kazenski prostor podal Tomislav Tomić.

Tudi drugi polčas ni prinesel sprememb na igrišču, Olimpija je bil podjetnejša, a je jalovo napadala. V 59. minuti je bilo vroče v kazenskem prostoru gostov, Tomić je sprožil, Enrico Pepe je bil na tleh, žoga ga je zadela v roko, a sodnik igre ni ustavil. Se je pa prekinitev igre zgodila v 78. minuti, ko je Nukić preigraval v kazenskem prostoru, ob njem je bila trojica igralcev gostov, s tretjim strelom pa je žogo vendarle spravil v mrežo.

Nedolgo pozneje je Svit Sešlar sprožil mimo vratnice, v 85. minuti pa je izjemno streljal Portugalec v zelenem dresu Aldair, a je žogo zaustavil prečnik vrat. V sodnikovem podaljšku je žoga v roko zadela Ganca Erica Boakyeja v kazenskem prostoru gostiteljev, a tudi v tem primeru ni bilo enajstmetrovke.

Olimpija bo v primeru napredovanja igrala proti makedonskemu Škupiju ali portugalski Santa Clari. Ljubljančani so bili v prvem krogu kvalifikacij za novoustanovljeno evropsko tekmovanje prosti, v nedeljo, 18. julija pa bi morali igrati prvi krog v domačem prvenstvu, a je bila tekma z Domžalami zaradi evropskih obveznosti tega kluba prestavljena.

Olimpija – Birkirkara 1:0 (0:0)

Športni park Ljubljana Šiška, sodniki Fuxman, Metzamber in Barbiro (vsi Izrael).
Strelec: 1:0 Nukić (78.).

Olimpija: Vidmar, Boakye, Karun, Delamea Mlinar, Gliha (od 62. Pavlovič), Elšnik (od 21. Kapun), Sešlar (od 89. Osterc), Tomič, Aldair, Nukić, Petrov (od 62. Kurež).

Birkirkara: Fernandes, Zammit (od 79. Aguirre), Pepe, Carniello, Attard, Attard, Yankam, Venancio, Briffa (od 86. Macedo), Bonanni (od 71. Scicluna), Montebello, Falcone.

Rumeni kartoni: Tomić; Zammit, Venancio.
Rdeči karton: /.

Potek tekme v Ljubljani:

KONEC TEKME! Olimpija v prvi tekmi sezone ni navdušila, po zaslugi Nukića pa je uspešno začela sezono. Povratna tekma z Birkirkaro bo čez teden dni na Malti.

89. minuta: Težave Olimpije s poškodbami se nadaljujejo – igro je moral zapustiti Sešlar, namesto njega je vstopil Ostrc.

85. minuta: Aldair je izjemno streljal, prava bomba s približno 20 metrov pa je zadela prečko!

78. minuta: GOOOOOL! Mustafa Nukić si je izboril žogo na levi strani kazenskega prostora, izkoristil zmedo gostujočih branilcev in brez večjih težav Olimpijo povedel v vodstvo!

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA! Ta ni ponudil z veliko dobrega nogometa, v igri je bilo preveč. Edino pravo priložnost so zapravili Ljubljančani, ko je že v peti minuti Fernandes ubranil poskus Nukića.

45. minuta: Ob zaključku prvega dela je zdravniško oskrbo zaradi poškodbe obraza potreboval Antonio Delamea Mlinar, a bo nogometaš Olimpije lahko nadaljeval.

36. minuta: Z leve strani je predložek pred vrata poslal Aldair, z glavo je žogo zadel Nukić, a grdo zgrešil cilj.

20. minuta: Težave kapetana zmajev Timija Maxa Elšnika, ki je odšepal z igrišča, namesto njega je v igro Nik Kapun.

5. minuta: Prva prava priložnost za zmaje, pred gostujočim vratarjem se je sam znašel Mustafa Nukić, a je Fernandes njegov strel z desne strani ubranil.

ZAČETEK TEKME v Šiški!

Začetna postava domačih: Vidmar; Boakye, Korun, Delamea Mlinar, Gliha; Elšnik, Sešlar, Tomić; Aldair, Nukić, Petrov.

Začetna postava gostov: Fernandes; Attard, Carniello, Pepe, Zammit; Bonanni, Briffa, Venancio, Yankam; Falcone, Montebello.

Olimpija kot slovenski pokalni prvak kvalifikacije za Konferenčno ligo začenja v drugem krogu. Birkirkaro zaradi prenove zelenice v Stožicah gosti na stadionu ŽAK v Šiški.