Neodločna Slovenija do težkega poraza proti Slovaški

Facebook

Slovenija je na Slovaškem doživela težak poraz proti Slovaški, ki naši reprezentanci ne prinaša nič dobrega, saj so si s tem dodatno otežili delo v skupinskem delu kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Edini, ki je uspel premagati odličnega Oblaka je bil Adam Nemec.

Slovenija je na zelo pomembni tekmi na kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo razočarala in sedaj ostaja z malo možnostmi za končno osvojeno drugo mesto v skupini. Slovaki so našim sedaj pobegnili na štiri točke prednosti. Z današnjo zmago pa se je z našimi izenaila tudi Škotska, ki je s 3:0 v gosteh premagala Litvo,  s katero se bo Slovenija pomerila v torek.

Naša reprezentanca je pokazala bledo predstavo in znova razočarala, prikazala povsem neprepoznavno igro. Edina svetla točka današnje tekme je bil Jan Oblak, ki je zaustavil praktično vse poizkuse Slovakov, nemočen pa je bil v 81. minuti.

Po vodstvu so domačini tekmo suvereno pripeljali do konca in se na koncu veselili povsem zasluženih treh točk. Slovenija je prikazala zelo podobno predstavo kot proti Škotski v gosteh.

Samo minuto po zamenjavi pa je ena žoga na žalost Oblaka le končala za njegovim hrbtom. V 81. minuti je po zmedi v slovenski obrambi bil pred našimi vrati najbolj spreten Adam Nemec in po podaji z desne žogo, ki bi jo naši nekako morali izbiti izpred vrat iz slabega metra potisnil v prazno mrežo. Tudi Jan Oblak je bil brez moči.

Srečanje se je znova nekoliko umirilo, Slovaki so nekoliko popustili in zdelo se je, da b Slovenija po kakšnem hitrem protinapadu lahko prišla do velikega presenečenja, vendar je prelepo slišati, da bi bilo res. Najprej je zadnjo zamenjavo opravil naš selektor. Iz igre je odšel Rene Krhin namesto njega pa je vstopil Rajko Rotman.

V 60. minuti je Katanec opravil še drugo zamenjavo namesto Valterja Birse je vstopil Benjamin Verbič. Takoj po menjavi je od daleč sprožil Iličić vendar je njegov strel končal visoko preko vrat.

Prvo priložnost in morda celo najlepšo v dosedanjem delu tekme je zapravil v 51. minuti Robert Mak, ki je prejel podajo v prazen prostor, naša obramba je spet zaspala, na koncu pa je dobro iz vrat stekel Oblak in preprečil zadetek Maku, ki je zadel Oblaka v telo.

V 55. minuti je imela naša reprezentanca morda celo najlepšo priložnost, do žoge je nekako v kazenskem prostoru prišel Tim Matavž, vendar je bil njegov strel iz ugodne situacije blokiran.

Tudi drugi polčas se ni začel nič drugače. Zgolj s to izjemo, da Slovenija ne pušča več toliko prostora najboljšim nogometašem domače reprezentance.

Slovaška je bila boljša skozi celotno srečanje, večino prvega polčasa smo spremljali igro na polovici Slovenije. Razmerje v strelih je 10-2 od tega pa kar 5-0 v strelih v okvir gola. Jan Oblak pa kot naš najboljši mož v obup spravlja vse Slovake, ki samo zaradi njega niso dosegli enega ali več zadetkov.

Za zaključek polčasa je že v sodniškem podaljšku Slovaška izpeljala še eno lepo akcijo, na koncu pa je Pekarik zatresek zgolj zunanji del mreže

Slovaški nogometaši in navijači so ob premeoči svoje reprezentanci najbrž že pošteno živčni, saj jih neprestano v obup spravlja naš en in edini Jan Oblak. V 44.minuti se je izkazal vnovič, najbolj vidni član na vsej zelenici je tokrat ubranil strel Robertu Maku.

Po nekaj minutah enakovredne igre je Slovaška spet začela močno pritiskati. V manj kot minuti so imeli na voljo kar dve priložnosti. Na začetku 35. minute je najprej prosti strel Mareku Hamšiku mojstrsko obranil Oblak z levo roko, potem pa je samo nekaj minut pozneje z glavo Nemec streljal mimo vrat.

V prvih dvajsetih minutah srečanja so bili Slovaki veliko boljši nasprotnik, potem pa so Slovenci počasi vzpostavili ravnotežje.

Takoj po menjavi pa je sledila dvojna priložnost za Slovake, obakrat pa se je spet izkazal kdo drug kot Jan Oblak, ki bo glede na začetek danes očitno imel kar veliko dela. Najprej je v kazenskem prostoru poizkušal Jan Nemec potem pa še od daleč Marek Hamšik.

Že takoj v samem uvodu v tekmo je Slovenija ostala brez bočnega branilca Bojana Jokića, ki je začutil bolečine v delu prepone. Namesto njega je v igro vstopil Mitja Viler.

V sedmi minuti je prva akcija tekme pripadla Slovakom, ko je proti našim vratom sprožil Peter Pekarik in ogrel danes očitno zelo razpoloženega Jana Oblaka.