Belgijci v drugem polčasu zanesljivo premagali Panamo!

Twitter

Belgija je na prvi tekmi v skupini G prišla do zmage nad debitanti iz Paname, ki so se v prvem polčasu dobro upirali Belgijcem, ki pa so v drugem polčasu vendarle pokazali svojo moč in zasluženo slavili s 3:0.

Twitter

Belgija je v širšem krogu favoritov za končni naslov na tem svetovnem prvenstvu. Vendar doslej favoriti niso bili prepričljivi, danes pa je dobro predstavo pokazala Belgija in oddala resno kandidaturo za naslov. Slednji so namreč edini med favoriti, ki so slavili z več kot enim zadetkom. Doslej je to uspelo le Rusiji in Hrvaški, ki pa nista favoritinji.

Belgijci so sicer dolgo časa čakali in iskali pot žogi v mrežo. V prvem polčasu so prevladovali, vendar niso uspeli zatresti nasprotnikovih vrat. Zato pa jim je to uspelo v 47. minuti, ko je Dries Mertens žogo s krasnim strelom poslal v mrežo.

Po tem zadetku so se kar razleteli po igrišču in v 69. minuti vodili že z 2:0. Po lepi podaji Kevina De Bruyneja je žogo brez težav v mrežo preusmeril Romelu Lukaku. Slednji je zadel še enkrat v 75. minuti, ko je lepo izkoristil protinapad in podajo Edena Hazarda v prazen prostor.

Panama, ki je danes debitirala na SP je danes prikazala borbeno igro, predvsem v prvem polčasu, vendar kaj več niso mogli iztržiti.

Druga tekma v tej skupini bo na sporedu ob 20:00, ko se bosta med seboj pomerili Tunizija in Anglija.