Švedi z visoko zmago na vrh lestvice v skupini F

Getty Images

Nogometaši Švedske so si z odlično predstavo in zmago s 3:0 proti Mehiki zagotovili prvo mesto v skupini F na svetovnem prvenstvu v Rusiji. Mehika si je izločilne dvoboje zagotovila že po prvih dveh tekmah.

Švedi so tekmo odlično začeli in si že v uvodnih 12 minutah pripravili tri priložnosti. Najprej je bil nenatančen Marucs Berg, prosti strel Emila Forsberga je zaustavil vratar Ochoa, tudi drugi poskus Berga pa je bil premalo natančen.

V 17. minuti so prvič zapretili tudi Mehičani. Do strela iz ugodnega položaja je prišel Carlos Vela, ki pa je žogo poslal mimo gola. Le nekaj trenutko zatem je Forsberg ustrelil za las čez gol.

V 29. minuti je z roko v kazenskem prostoru igral Javier Hernandez, a se argentinski sodnik Nestor Pitana po ogledu videoposnetka ni odločil za 11-metrovko. Do konca prvega dela je še dvakrat zapretil Berg, a ostal brez gola.

Prvi zadetek smo videli v 50. minuti, ko je za reprezentančni prvenec poskrbel branilec Werderja Ludwig Augustinsson. Švedi so se znova veselili v 62. minuti, ko je Hector Moreno v kazenskem prostoru na nedovoljen način zaustavil Berga, 11-metrovko pa je uspešno izkoristil Andreas Granqvist.

V 74. minuti so Švedi zadeli še tretjič. Po metu iz avta je žogo v lastno mrežo nesrečno spravil Edson Alvarez. Mehičani so si do konca srečanja pripravili le še eno priložnost. V 81. minuti bi lahko častni zadetek dosegel Vela, ki pa je bil z glavo nenatančen.