Minimalna zmaga Francije za nov finale

Twitter

Po tem, ko je bila Francija v finalu že na Evropskem prvenstvu so sedaj galski petelini postali tudi prvi finalisti na letošnjem SP v Rusiji. Danes so z minimalnih 1:0 ugnali Belgijo.

Francija je dobila finale pred finalom proti Belgiji z minimalnih 1:0. Junak srečanja pa je bil branilec Samuel Umtiti, ki je dosegel odličilni zadetek v 51. minuti.

Francija je imela v prvem polčasu več priložnosti, na drugi strani pa so imeli Belgijci rahlo terensko premoč, vendar zadetkov nismo videli.

V drugem polčasu pa hiter šok za Belgijo, ki se je znašla v zaostanku. Antoine Griezmann je izvajal kot najvišje pa je skočil branilec Barce in premagal Thibauta Courtoisa.

Edino pravo priložnost za izenačenje je imela Belgija preko Marouana Fellainija, ki je streljal za las mimo gola. Francozi so imeli v zaključku srečanja dve krasni priložnosti za povišanje vodstva, vendar se je vselej izkazal Courtois.

Francija se je še drugič zapored uvrstila v finale, potem, ko so že pred dvema letoma bili v domačem finalu evropskega prvenstva. Belgijo sicer čaka še ena tekma, vendar so prvenstvo končali že v polfinalu, zagotovo nad današnjo prikazano predstavo niso najbolj zadovoljni.

Jutri bo na sporedu še druga polfinalna tekma med Anglijo in Hrvaško.