SP U20: Ukrajina je svetovna prvakinja!

Printscreen

Nogometaši Ukrajine so postali svetovni nogometni prvaki na SP do 20. leta starosti. V finalu so po preobratu premagali Južno Korejo s 3:1.

Danes se je s finalno tekmo končalo svetovno nogometno prvenstvo do 20. leta starosti. Novi prvaki pa so postali nogometaši iz Ukrajine, ki so v finalu premagali Južno Korejo s 3:1.

Ukrajina je do naslova prišla po preobratu. Južna Koreja je namreč povedla že v 5. minuti, ko je enajstmetrovko zanesljivo izvedel Lee Kang-in.

Ukrajinci so izenačili v 34. minuti, ko je Vladislav Supriaga kaznoval napako južnokorejske obrambe. Isti nogometaš je poskrbel za popoln preobrat v 53. minuti.

Končni rezultat je postavil Georgi Citaišvili v 89. minuti, ko je zadel po hitrem protinapadu. Ukrajina je prvič v zgodovini osvojila SP do 20. leta.

V boju za tretje mesto je Ekvador premagal Italijo z 1:0.