Rekorder Modrić vodil Hrvaško do minimalne zmage proti Cipru

FIFA Svetovno Prvenstvo 27. Mar 202120:29 0 komentarjev
HNS
HNS

Hrvaška nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Katarju prišla do prve zmage. Na Rijeki so z minimalnim rezultatom premagali Ciper.

V središču pozornosti je bil domači kapetan Luka Modrić, ki je v dresu reprezentance zaigral 135. S tem je postal rekorder in na prvem mestu izrinil Darija Srno. To je pravzaprav lahko edini razlog za praznovanje svetovnih podprvakov saj je to kar so pokazali proti Cipru nekaj kar lahko skrbi selektorja Zlatka Dalića in njegove izbrance.

Osvojili so vse tri točke, a težko, da se je videl kakšen napredek v primerjavi s tekmo proti Sloveniji. Dalić ni naredil veliko sprememb v začetni enajsterici. V strelih je bilo 17:3 za domačo izbrano vrsto, Brozović in Pašalić pa sta imela v uvodnem delu tekme najlepše priložnosti. Igralec Atalante je prvi sprožil strel v okvir gola in to v 40. minuti. Na srečo je žoga končala v mreži in ta zadetek je prinesel tri točke.

Do konca tekme je Hrvaška ohranila minimalno pobudo in v naslednjih 50 minutah poslala le še dva strela proti vratom nasprotnika.

Hrvaška je skupaj s Slovenijo v skupini H na drugem mestu. Obe reprezentanci imata po dveh tekmah tri točke. Na prvem mestu so Rusi, ki so po dveh tekmah pri dveh zmagah. Ciper je s Slovaško na četrtem mestu. Obe reprezentanci sta pri eni točki. Malta je na zadnjem mestu in brez točk.