Mbappe v 94. minuti za zmago PSG, City pustošil v Lizboni

Liga prvakov 15. Feb 202222:40 > 16. Feb 2022 20:16 0 komentarjev
Veliko veselje Kyliana Mbappeja po golu v 94. minuti. FOTO: Guliverimages.

Za nami sta prvi dve tekmi osmine finala nogometne lige prvakov. Težko pričakovan superspektakel v Parizu je z golom v 94. minuti odločil Kylian Mbappe in zadel za zmago PSG nad Real Madridom z 1:0. Drugi torkov par je praktično že odločen. Manchester City je s 5:0 premagal Sporting v Lizboni.

V Parizu je bil PSG precej boljši nasprotnik, kar potrjuje tudi razmerje strelov. Parižani so proti vratom Reala usmerili kar 21 strelov, od tega osem v okvir vrat. Madridčani v vrata Gianluigija Donnarrume, ki je med vratnicama PSG tokrat nadomestil Keylorja Navasa, niso streljali niti enkrat.

Nogometaši PSG so napadali in imeli v 61. minuti na voljo tudi enajstmetrovko, ki pa jo je zapravil Lionel Messi. Med vratnicama Reala je blestel Thibaut Courtois, toda v 94. minuti je bil nemočen tudi Belgijec. Takrat je s solo prodorom navdušil nesojeni bodoči nogometaš Reala Kylian Mbappe in zadel za zmago z 1:0.

Na drugi tekmi večera dvomov o zmagovalcu ni bilo. Manchester City je nadaljeval sijajen niz in v Lizboni razbil portugalskega prvaka. Sporting je izgubil kar z 0:5. Angleški prvaki so praktično že v četrtfinalu.

Evrogol Bernarda Silve v Lizboni:

Šeško najverjetneje brez tekme proti Bayernu

Jutri sledi še izjemno zanimiva tekma med milanskim Interjem in Liverpoolom. Salzburg Benjamina Šeška, ki pa zaradi poškodbe najverjetneje ne bo igral, bo skušal pokvariti načrte Bayernu. Tekmo si boste lahko v živo ogledali na Sportklubu 1.