Gol Slovenca na Poljskem, kjer blesti nesojeni reprezentant

Nogomet 18. Mar 202319:22 > 19:31 2 komentarja
Saša Aleksander Živec. FOTO: Profimedia.

Saša Aleksander Živec je zabil gol za Zaglebie Lubin v prvi poljski ligi, v kateri že nekaj časa blesti Erik Janža v majici Gornika Zabrzeja. Izkazal se je tudi včeraj.

Saša Aleksander Živec je Zaglebie Lubin v vodstvo pri Jagiellonii v 25. krogu poljske ekstraklase popeljal že po 27 sekundah igre, ki se je na koncu končala z izidom 2:2.

Izkušeni 31-letni slovenski vezist, za katerega je bil to drugi prvenstveni gol sezone, je odigral vso tekmo.

Na igrišču smo videli še enega slovenskega nogometaša, branilec Dušan Stojinović je odigral vseh 90 minut za Jagiellonio in se v statistiko vpisal z rumenim kartonom.

Gol Saše Aleksandra Živca (pri 0:10):

Nova asistenca spregledanega Erika Janže

Že v petek je Gornik Zabrze doma s 3:2 premagal Wislo Plock, junak tekme pa je bil nekdanji zvezdnik evropskega nogometa Lukas Podolski, ki je zabil dva gola in v 87. minuti tudi odločil zmagovalca.

Velik del zaslug za zmagoviti gol si deli slovenski nogometaš Erik Janža, ki je najprej ukradel žogo, potem stekel v protinapad, za konec pa poskrbel za odličen predložek, po katerem je prišel že do šest asistence v prvenstvu v tej sezoni.

Erik Janža
Erik Janža (desno) v družbi Lukasa Podolskega. FOTO: Profimedia.

Izkušeni 29-letni nekdanji član Domžal, Maribora in Mure tako še naprej nadaljuje z dobro formo, ki jo v poljski prvi ligi kaže že četrto sezono v nizu, zanimivo pa je, da v tem času niti enkrat ni zaigral za slovensko reprezentanco.

Sploh zdaj, ko ima selektor Matjaž Kek po poškodbi Gregorja Sikoška težave na levi strani obrambe, smo pričakovali, da bo drugače, a Janže, ki na Poljskem v zadnjem času sicer igra na levi strani zvezne vrste, znajde pa se tudi na bočnem položaju v obrambe, ni bilo niti na zadnjem selektorjevem seznamu. Slovenijo prihodnji teden čakata uvodni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 proti Kazahstanu in San Marinu.

Asistenca Erika Janže (pri 4:40):

Luka Zahović na reprezentančno akcijo brez gola

V akciji je bil od slovenskih nogometašev na Poljskem tudi Luka Zahović, ki je s Pogonom Szczecinom doma z 0:0 remiziral s Korono Kielcami.

Slovenski reprezentant, ki bo zraven tudi na prihajajoči akciji, je odigral 78 minut in se v statistko vpisal z rumenim kartonom.