Hčerka Dennisa Rodmana dosegla prvi gol

Nogomet 13. Apr 20228:30 > 9:00 0 komentarjev

Trinity Rodman, hčerka nekdanjega zvezdnika severnoameriške košarkarske lige NBA Dennisa Rodmana, je dosegla svoj prvi reprezentančni gol na mednarodni sceni, ko je ženska nogometna reprezentanca ZDA v torek na prijateljski tekmi premagala Uzbekistan z 9:0.

Devetnajstletna Trinity Rodman je zadela v 72. minuti, potem ko je v drugem polčasu vstopila na zelenico kot zamenjava. Aktualne svetovne prvakinje iz leta 2019 so igrale doma v ZDA v Subaru Parku, kjer domuje ekipa Philadelphia Union iz severnoameriške nogometne lige, major league soccer.

Trinity Rodman je prvi reprezentančni gol dosegla v tretjem nastopu na mednarodni ravni.

Najstnica je ena obetavnejših igralk v ameriški enajsterici. Prvič je nastopila februarja proti Češki. Torkova zmaga je podaljšala niz neporaženosti Američank na domačih tleh na 67 tekem.

Druge ameriške strelke v torek so bili Rose Lavelle, Mallory Pugh, Midge Purce, Ashley Sanchez in Catarina Macario.

Uzbekistanska branilka Kamila Zaripova je že v prvi minuti z avtogolom odprla strelsko veselico za domače.