Slovenke oddale kandidaturo za dodatne kvalifikacije

Nogomet 12. Apr 202223:01 > 23:16 0 komentarjev
Lara Prašnikar (z žogo).

Slovenska ženska reprezentanca je na tekmi proti Franciji v sklopu kvalifikacij za nastop na SP prihodnje leto sicer klonila z 0:2, vseeno pa so se varovanke Boruta Jarca junaško borile. V prvem polčasu so slovenska dekleta celo zadela, a je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Opazno je, da ta ekipa iz tekme v tekmo igra boljši nogomet.

Slovenska reprezentanca, ki je v teh kvalifikacijah prišla najbliže, da (tretjeuvrščeni ekipi sveta sodeč po lestvici FIFA) Francozinjam odščipne točko, ko je septembra v rokah do 94. minute držala točko, se je še enkrat več izkazala.

Dekleta so tekmo v Le Mansu začela izjemno, v 8. minuti je Mateja Zver sprožila s kakšnih 25. metrov in krepko namučila Pauline Peyraud-Magnin, ki je žogo s skrajnimi močmi izbila v kot. Slovenija ga je izvedla domiselno, Lara Prašnikar je usmerila podajo na oddaljenejšo vratnico, gol je dosegla Sara Agrež, toda članica Turbine Potsdam je bila v prepovedanem položaju.

V nadaljevanju prvega dela so prevladovale Francozinje, vendar se je na vratih slovenske reprezentance s številnimi obrambami izkazala Zala Meršnik.

Domačinke so v drugem polčasu pritisnile na slovenski gol, kar se jim je nemudoma obrestovalo. Izpeljale so akcijo po levi strani in izigrale gostujočo obrambo, žogo je v prazno mrežo pospravila članica Lyona, Delphine Cascarino.

Domačinke naredile kljukico

Francija je do konca srečanja prevladovala z večjo posest žoge (razmerje v strelih je bilo 39:11 v korist domačink) in si dokaj gladko zagotovila še deveto zmago ter neposredno uvrstitev na SP, ki ga bosta prihodnje leto gostili Avstralija ter Nova Zelandija.

Borut Jarc je s svojimi dekleti še zmeraj v igri za preboj v dodatne kvalifikacije, za kar potrebujejo uvrstitev na drugo mesto. Septembra doma proti Kazahstanu in v gosteh proti Walesu bi še kako prav prišli dve zmagi, a morda bodo dovolj že štiri točke, če bi Slovenkam na pomoč priskočila grška reprezentanca.