Horvatov prvi avstrijski gol za zmago na derbiju

Nogomet 28. Avg 202219:39 0 komentarjev
Strel, po katerem je Tomi Horvat odločil derbi na Dunaju. FOTO: Guliverimages.

Donedavni nogometaš Mure in slovenski reprezentant Tomi Horvat je bil junak graškega Sturma pri zmagi na Dunaju proti Rapidu z 2:1. Zabil je zmagoviti gol. V polno je v prvi avstrijski ligi spet meril tudi Žan Rogelj, ki je zadel pri porazu Tirola proti Wolfsbergerju z 1:3.

Tomi Horvat je po prejšnji sijajni sezoni v dresu Mure letos poleti prestopil v graški Sturm, v devetem nastopu v njegovem dresu pa dočakal prvi gol, ki ga bo pomnil še nekaj časa. Zadel je za zmago z 2:1 nad Rapidom na Dunaju, za katerega zaradi poškodbe še vedno ne igra Dejan Petrovič.

Horvat je za zmago zadel v 86. minuti, ko je uspešno realiziral enajstmetrovko. Za Sturm je od prve do zadnje minute igral še en slovenski reprezentant, vezist Jon Gorenc Stanković.

Gol Tomija Horvata:

Nov gol Roglja, poškodba Ogrinca

Danes se je med strelce vpisal še en slovenski nogometaš, ki si kruh služi v avstrijski bundesligi. Žan Rogelj je zabil prvi gol na tekmi med Tirolom in Wolfsbergerjem, ki je na koncu zmagal s 3:1. Mladi slovenski vezist, ki je igral 84 minut, je v peti minuti zadel za 1:0.

To je bil njegov drugi gol v tej sezoni za Tirol, pri katerem je od prve do 61. minute igral tudi Nik Prelec, medtem ko tretji Slovenec na seznamu igralcev Tirola Sandi Ogrinec ni igral, saj je staknil poškodbo. Zaradi težav z mišico bo odsoten od dva do tri tedne.

Veselje Žana Roglja po golu za Tirol. FOTO: Guliverimages.

Šeško tokrat začel na klopi

Že v soboto je prvak RB Salzburg v gosteh s kar 6:0 odpravil Austrio Lustenau, Benjamin Šeško pa je tokratno tekmo začel na klopi in na igrišče prišel v 67. minuti.

Do konca tekme je Salzburg dosegel še dva gola, a 19-letni slovenski nogometni dragulj ni zadel, tako da ostaja pri dveh zadetkih v prvenstvu v tej sezoni.