Hrvat in vratar poskrbela za presenečenje v Kopru

Nogomet 3. Mar 202417:09 0 komentarjev
Vratar Rogaške Ajdin Mulalić se je izkazal s številnimi obrambami. FOTO: Aleš Fevžer.

Nogometaši Kopra so v 24. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Rogaški z 1:2 (1:2). Pri gostih sta blestela hrvaški napadalec Patrik Mijić in izkušeni vratar Ajdin Mulalić.

Slatinčani, ki so v spomladanskem delu doslej izgubili le proti vodilnim Celjanom, so svoj preporod nadaljevali na koprski Bonifiki. V prvem polčasu so prišli do prednosti, ki so jo v drugem delu tudi po nekaj izvrstnih obrambah Ajdina Mulalića in kljub koprskemu pritisku znali zadržati. Rogaška ostaja zadnja, a je vse bližje predzadnjim Radomljanom, Koper ostaja četrti.

Koper je povedel že po dobri minuti in pol, ko Rogaški po začetnem pritisku domačih še ni uspelo opraviti menjave v vratih. Oskar Drobne običajno zaradi kvot tekmo začne z Žanom Lorberjem in ga ob prvi prekinitvi menja z Ajdinom Mulalićem. Tokrat pa so Primorci pritisnili od prve sekunde in zadeli, potem ko je po podaji Bedeja Osujija iz bližine z leve strani zadel Timothee Nkada.

V 12. minuti je imel Osuji novo priložnost za domače, vendar je izgubil dvoboj ena na ena z Mulalićem, dve minuti pozneje pa je tudi Rogaška malce zagrozila v kazenskem prostoru Kopra, vendar je Jan Koprivec na koncu brez težav ujel žogo.

Je pa slednji moral v 20. minuti po žogo v mrežo, ko je Gal Kurež podal z desne strani v osrčje kazenskega prostora, tam pa je Patrik Mijić z glavo dosegel že svoj četrti zadetek v spomladanskem delu.

Pozneje se je dogajanje bolj ali manj umirilo, posebej nevarnega strela ni bilo, tudi poskus Eneja Marsetiča v 44. minuti iz kazenskega prostora je bil preslaboten za Mulalića.

V sami končnici polčasa pa so Slatinčani povedli. Po podaji z desne strani je Mijić prišel do strela z glavo, Koprivec je žogo odbil, a le do Oliverja Kregarja, ki jo je brez težav pospravil v mrežo za 2:1.

V 47. minuti so imeli Slatinčani izjemno priložnost za 3:1, ko je v kazenskem prostoru streljal Alen Korošec, a je zadel vratnico. Enajst minut pozneje je na drugi strani Rok Pirtovšek požrtvovalno v zadnjem trenutku blokiral strel Nika Omladiča iz ugodnega položaja.

V 60. minuti je od daleč malce nenatančno meril Nkada, ta je zgrešil cilj tudi v 65. minuti po odbiti žogi Mulalića po strelu Frana Tomeka. Wisdom Sule je v 75. minuti s strelom z glavo žogo za malo poslal mimo vrat Rogaške, pritisk Kopra pa se je nadaljeval, v 79. minuti je Mulalić obranil strel Ahmeda Francka Sidibeja iz neposredne bližine.

Mark Pabai je bil naslednji v koprski vrsti, ki je imel veliko prostora za strel, a ga slabo izvedel, v 94. minuti je Mulalić obranil nov poskus Nkade z glavo, v 95. še Eneja Jeleniča z roba kazenskega prostora, tako da je ostalo pri slavju gostov.

Koper bo v 25. krogu v nedeljo gostoval pri Domžalah, Rogaška pa bo gostila Radomlje.

Koper – Rogaška 1:2 (1:2)

Stadion Bonifika, sodniki: Obrenović, Gabrovec, Kužnik.

Strelci: 1:0 Nkada (2.), 1:1 Mijić (20.), 1:2 Kregar (45+1.).

Koper: Koprivec, Čustović (od 61. Pabai), Mittendorfer, Sidibe, Bručić, Ankrah, Tomek (od 72. Petriško), Omladič (od 61. Jelenič), Nkada, Marsetič (od 46. Vešner Tičić), Osuji (od 61. Sule).
Rogaška: Lorber (od 3. Mulalić), Pirtovšek, Kambič, Vujčić, Lovrić, Thalisson, Majcenić, Korošec, Kurež (od 73. Ruškovački), Kregar (od 73. Prenkpalaj), Mijić (od 90+8. Castro).

Rumeni kartoni: Osuji, Vešner Tičić, Mittendorfer, Pabai; Lovrić, Thalisson, Kregar, Prenkpalaj.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME!

79. minuta: Še ena velika priložnost za Koper. Po prostem strelu Eneja Jelenića je pred golom Rogaške do strela prišel branilec Koprčanov Ahmed Sidibe, toda z odlično obrambo se je izkazal vratar gostov Ajdin Mulalić.

65. minuta: Koper je vse bolj nevaren. Zdaj je do strela v kazenskem prostoru Rogaške najprej prišel Fran Tomek, a se je z obrambo izkazal vratar gostov Ajdin Mulalić. Do odbite žoge je prišel Timothee Nkada, ki pa se ni izkazal. Iz bližine ni zadel.

60. minuta: Strelec prvega gola za Koprčane Timothee Nkada je poskusil s strelom izven kazenskega prostora in za las zgrešil cilj.

56. minuta: Velika priložnost za Koper, do strela je prišel Nik Omladič, a je njegov strel blokiral eden od branilcev Rogaške.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Trener Kopra Aleksandar Radosavljević se je ob polčasu odzval z menjavo. Eneja Marsetića je zamenjal Luka Vesner Tičić.

POLČAS!

GOOOL!!! Preobrat v Kopru. Rogaška je zadela še drugič. V prvi minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa je v polno meril Oliver Kregar, ki je zadel po odbitem strelu Patrika Mijića.

GOOOL!!! Izenačenje na Bonifki. V 20. minuti je nov gol zabil hrvaški napadalec, ki navdušuje, odkar se je pozimi preselil v Slovenijo, Patrik Mijić.

GOOOL!!! Koprčani so ekspresno prišli do vodstva. V 2. minuti je kanarčke v vodstvo popeljal Francoz Timothee Nkada.

ZAČETEK TEKME!

Začetni postavi:

/

Pred tekmo:

Nogometaši Kopra po trenerski menjavi in prihodu Aleksandra Radosavljevića še iščejo stabilnost rezultatov in v tej luči bi jim še kako prav prišla morebitna zmaga proti zadnjeuvrščeni Rogaški. A slednja ni več ista ekipa, kot je bila minulo jesen in je v zadnjih tednih že pošteno zagrenila življenje tako Olimpiji kot Mariboru. Bodo kanarčki ustavili nalet razigranih varovancev Oskarja Drobneta? Spomnimo, prva medsebojna tekma teh dveh nasprotnikov ni bila odigrana, ker je Rogaška v Koper prišla s premalo slovenskimi nogometaši v moštvu.