“Iličića v 60. minuti v igro in smo na konju” (VIDEO)

Euro2024 24. Jun 202421:00 > 21:40 0 komentarjev

Že dan pred zadnjo tekmo slovenske reprezentance v skupinskem delu Eura 2024 se je na ulicah Kölna zbralo zavidljivo število ljubiteljev nogometa s sončne strani Alp. Menda naj bi bilo na tribunah Cologne stadiona jutri okoli 13.000 Slovencev.

Skupni imenovalec pričakovanj slovenske navijaške legije je naslednji: to ni zadnja tekma reprezentance na Euru v Nemčiji!

Navijači Köln

Večina je prepričana, da bodo Jan Oblak in soigralci osvojili vsaj točko, nekateri pa so tako pozitivno naravnani, da so napovedali celo vse tri točke in napredovanje kot prva ali drugouvrščena ekipa skupine C.

“Pričakujemo najmanj remi in uvrstitev v osmino finala”, “S takšno igro, kot smo jo pokazali proti Srbiji, se lahko zgodi marsikaj”, “Pričakovanja so visoka, definitivno zmaga” so le nekatere napovedi navijačev.

Sportklubova ekipa si je danes ogledala prijateljsko tekmo med izbranima vrstama slovenskih in angleških navijačev. Zmage z izidom 6:1 se je veselila Slovenija, ena izmed slovenskih podpornic pa je med polčasom (3:1) pogumno pripomnila: “Jutri pričakujem vsaj tako dobro predstavo!”

Dva milijona selektorjev

Remija z Dansko in Srbijo, predvsem pa igra, ki so jo slovenski nogometaši pokazali v Stuttgartu in Münchnu, sta navijaško bazo spravila v stanje, da kar kipi od optimizma.

Slovenski navijači

Ko smo podpornike izbrane vrste povprašali, če bi kaj zamenjali v začetni enajsterici, so bili večinoma s stanjem zadovoljni, a ne čisto vsi.

“Sam bi dal Andraža Šporarja ven, ostali pa so se izkazali. Potrebujemo Josipa Iličića, da zadrži igro. Če bi ga dal selektor proti Srbiji v igro, bi lahko iztržil kakšen prekršek več,” je dejal mladi podpornik Slovenije.

Njegov prijatelj se je strinjal: “Iličića noter v 60. minuti, sploh če vodimo ali pa imamo neodločen izid. Da se igra umiri in (žoga) zadrži.” Tekma v Kölnu je na sporedu jutri ob 21. uri, prenos si boste lahko ogledali na Sportklubu (SK1).