Inter v Neaplju deklasiral aktualne prvake

Nogomet 4. Dec 202322:40 > 22:43 0 komentarjev

Na derbiju 14. kroga italijanskega prvenstva je milanski Inter v Neaplju s 3:0 odpravil aktualnega prvaka Napoli in ostaja vodilna zasedba na Apeninskem polotoku. Udinese je brez pomoči poškodovanega slovenskega reprezentanta Jake Bijola le remiziral. Videmčani so z Verono igrali 3:3. Nogometaši Juventusa so z gostovanjem v Monzi v petek odprli dogajanje in po zadetku Federica Gattija v 94. minuti zmagali z 2:1, Milan pa je v soboto doma s 3:1 odpravil Frosinone in prišel do druge zmage v nizu.

Zasedba iz Milana je v Neaplju prikazala zelo zrelo predstavo. Povedla je v končnici prvega polčasa po “projektilu” Turka Hakana Calhanogluja z 20 metrov. Na 2:0 je v 62. minuti po kombinirani akciji in “slalomskem vložku” povišal Nicolo Barella, končni izid pa je v 85. minuti postavil Francoz Marcus Thuram.