Stojanović začel preobrat Empolija

Nogomet 6. Dec 202122:35 > 23:02 0 komentarjev
Petar Stojanović se je vpisal med strelce. Foto: Guliverimage

Nogometaši Venezie so po prvem polčasu tekme proti Veroni vodili s 3:0. Med strelce se je prvič v karieri v najmočnejši italijanski ligi vpisal slovenski reprezentant Domen Črnigoj. A za Benečane je v drugem polčasu vse padlo v vodo. Prejeli so štiri zadetke in ostali praznih rok. Lazio je s 3:1 ugnal Sampdorio in se vrnil na zmagovalne tirnice, tri točke pa je osvojil tudi Juventus. Z 2:0 je bil boljši od Genoe. Torinčani so splezali na peto mesto na lestvici italijanske lige. Nogometaši Empolija so tudi po zaslugi slovenskega reprezentanta vknjižili nove tri točke. Zadetek Stojanovića je začel preobrat kluba iz Toskane, ki je na koncu slavil s 3:1.

Milan je na prvi tekmi 16. kroga italijanske Serie A z 2:0 ugnal Salernitano Vida Belca in tako znova prevzel vodstvo na lestvici. Z zmago nad Romo s 3:0 jim vztrajno sledi Inter. Za svojimi mestnimi tekmeci zaostajajo le za točko. Josip Iličić je z Atalanto premagal pred krogom vodilni Napoli, slovenski reprezentant pa je prispeval odločilno asistenco za zmago. Vodilne štiri ekipe sedaj ločijo le štiri točke.

Italijansko prvenstvo, 16. krog:

Sobota, 4. december:
Milan – Salernitana  2:0
Kessie 5., Saelemaekers 18.
VId Belec (Salernitana) je branil vso tekmo.

Roma – Inter 0:3 (0:3)
Calhanoglu 15., Džeko 24., Dumfries 39.
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

Napoli – Atalanta 2:3 (1:1)
Zielinski 40., Mertens 47.; Malinovsky 7., Demiral 66., Freuler 71.
Josip Iličić (Atalanta) je igral od 56. minute in prispeval asistenco za zadetek Freulerja.

Nedelja, 5. december:
Bologna – Fiorentina 2:3
Barrow 42., Hickey 83. ; Maleh 33., Biraghi 52., Vlahović 67. /11-m

Spezia – Sassuolo 2:2 (1:0)
Manaj 35., Gyasi 48.; Raspadori 66., 79.

Venezia – Verona 3:4 (3:0)
Ceccaroni 12., Črnigoj 19., Henry 28.; Henry/ag 52., Caprari/11-m 65., Simeone 67., 85.
Domen Črnigoj (Venezia) je igral vso tekmo.

Sampdoria – Lazio 1:3 (0:3)
Gabbiadini 89.; Milinković-Savić 7., Immobile 17., 37.
RK: Milinković-Savić 67.

Juventus – Genoa 2:0 (1:0)
Cuadrado 9., Dybala 82.

Ponedeljek, 6. december:
Empoli – Udinese 3:1 (0:1)
Stojanović 50., Bajrami 59., Pinamonti 78.; Deulofeu 22.
Stojanović (Empoli) je igral celotno srečanje. Štulac (Empoli) je igral od 72. minute.

Cagliari – Torino 1:1 (0:1)