Kurtić zadel na derbiju, po golu je ponorel

Nogomet 2. Mar 202221:39 > 22:03 0 komentarjev
Jasmin Kurtić pri Paoku blesti. FOTO: Guliverimages.

Jasmin Kurtić se v Grčiji ne ustavlja. Zadel je tudi na današnjem vročem derbiju proti AEK, ki se je končal z remijem z 1:1. Izkušeni slovenski vezist je prišel že do 16. prvenstvenega gola v tej sezoni in ga proslavil zelo čustveno.

Derbi 17. kroga grške superlige je bil v Atenah, kjer smo na tekmi med AEK in Paokom že v 19. minuti videli rdeč karton. Izključen je bil mladi Paokov branilec Theocharis Tsingaras, AEK pa je v 28. minuti izkoristil številčno prednost in prišel do vodstva. Zadel je napadalec iz Trinidada in Tobaga Levi Garcia.

V 36. minuti je Jasmin Kurtić, ki se je pred kratkim vrnil po okužbi z novim kronavirusom in je tokrat odigral 74 minut, poskrbel za izenačenje na 1:1, potem ko je s prostega strela z desne strani presenetil domačega vratarja in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni rezultat.

Zadetek je Kurtić proslavil v svojem slogu, zelo čustveno.

Paok je po remiju na drugem mestu ohranil sedem točk prednosti pred Aekom, je pa prednost na vrhu, ta zdaj znaša že 15 točk, povišal Olympiakos, ki je spet zmagal.

Na vrhu lestvice strelcev ima tri gole prednosti

“Z nazivom najboljšega strelca se ne obremenjujem,” je v nedavnem velikem Sportklubovem intervjuju povedal Kurtić, ki pa se bo s tem nazivom, za katerega se bori, počasi začel obremenjevati.

Izkušeni, 33-letni slovenski reprezentant, je namreč že pri 16 prvenstvenih golih. Dosegel je tri več kot Nizozemec Tom van Weert, ki igra za Volos.

Kurtić, sicer defenzivni vezist, se je v lov na strelsko krono vključil povsem nepričakovano, saj do zdaj še nikoli za noben klub v eni sezoni ni dosegel več kot šest prvenstvenih golov v eni sezoni.