Drama v Fazaneriji, kjer Rogaška slavi zgodovinski uspeh (VIDEO)

Nogomet 25. Apr 202422:22 > 22:35 3 komentarji

Nogometaši Gorice in Rogaške so finalisti slovenskega pokala. Novogoričani so v polfinalu v drugoligaškem obračunu na domačem igrišču po enajstmetrovkah premagali Beltince s 6:4 (0:1, 1:1). V finalu, ki bo 24. maja v Stožicah, se bodo merili z Rogaško, ki je mesto v finalu prav tako dobila po kazenskih strelih.

Dvoboj med Mura in Rogaško je postregel s pravo poslastico. Prekmurci so z golom Amadeja Maroše povedli v 20. minuti, od takrat naprej pa so na igrišču zagospodarili gostje. Nagrada je prišla v 44. minuti, ko je Patrik Mijić sprva sicer zastreljal enajstmetrovko, a v mrežo pospravil odbitek.

Rogaška je na začetku drugega polčasa še stopnjevala ritem in v 53. minuti je Mijić zadel še drugič na tekmi, tokrat je sijajno meril po samostojni akciji. A vodstvo Rogaške je trajalo le 13 minut, nato pa je z glavo izenačil rezervist Robert Čakš.

Podaljšek tekme je prinesel šahovsko partijo, ko pa sta imela zaključno žogo za zmago tako Amadej Maroša na eni kot Patrik Mijić na drugi strani. A na koncu so odločile enajstmetrovke. Zdelo se je, da je Rogaška kazenske strele že dobila, Ajdin Mulalić je ubranil strel Leardu Sadriu, a je sodnik Slavko Vinčić zahteval ponovitev in Sadriu je meril v polno. A Mulalić je vajo ponovil pri naslednjem strelu Roberta Čakša in Rogaška se je uvrstila v finale!

V finale dekleta Mure

Pred tekmo med Muro in Rogaško sta se v Fazaneriji udarili najmočnejši ženski ekipi v državi, Mura pa je Olimpijo premagala z 1:0. Odločil je precej nenavaden avtogol Ljubljančank.

Gorica po loteriji v Stožice

Polfinalni obračun drugoligašev je dobila Gorica, sicer že trikratna pokalna zmagovalka. Izenačen boj, v katerem so bili za odtenek konkretnejši domači, se je končal šele po streljanju enajstmetrovk. Te so odločile, da bo novogoriška zasedba tretji drugoligaš v pokalnem finalu po Aluminiju 2002 in Nafti 2020.

Gorica je na poti do polfinala izločila Brda, Vipavo, Domžale, Jesenice in Radomlje, Beltinci pa Tromejnik, Slatino, Gančane, Ljutomer in Ilirijo.

V prvem polčasu sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti, dotlej najlepšo pa je imel v 37. minuti Haris Kadrić, ki je prišel pred Zvera, a je bil beltinški vratar uspešnejši. V 43. minuti pa so gosti povedli. Po lepi podaji Luke Pihlerja v kazenski prostor je iz bližine zadel Gašper Černe za 1:0.

V 57. minuti so bili Novogoričani spet nevarni pred vrati tekmecev, iz bližine je poskusil Darius Jalinous, spet pa se je izkazal Zver. Toda dve minuti pozneje je po kotu iz bližine izid poravnal Kadrić.

V 74. minuti je Jan Bruno Kralj poskusil s strelom na drugi strani, vendar je bil Alen Jurca pozoren. Le malce zatem je Luka Marjanac za malo zgrešil vrata Beltincev, Kralj je na drugi strani streljal prešibko v 82. minuti, v šesti minuti sodniškega dodatka je bil premalo odločen pri strelu še Kalani Almeida, tako da so sledili podaljški. V teh je Marjanac v 94. minuti zapravil prvo lepo priložnost, ko je namesto strela neuspešno iskal enajstmetrovko, v 105. pa je Almeida za las zgrešil cilj.

V uvodu drugega dela podaljška so zagrozili tudi Beltinčani, ki še nimajo pokalne lovorike, sledila je še peščica obetavnejših akcij, a nobena ni bila dovolj dobra za novo spremembo izida. Sledili so streli z enajstih metrov, pri katerih so bili uspešnejši domačini. Ti so zadeli vseh pet strelov, zadnjega Marjanac, pri gostih pa je zgrešil Kralj, ko je žogo poslal čez gol.