Pojavljalo se je precej špekulacij, kdo sploh je finančna moč v ozadju poskusa odcepitve največjih evropskih klubov od Lige prvakov, zdaj je to uradno potrjeno. Ogromne vsote denarja klubom obljublja ameriški bančni velikan JP Morgan.
Tekmovalni okvirji so znani, v ligi bo sodelovalo 20 najboljših evropskih klubov, od tega 15 ustanoviteljev in še dodatnih pet, ki se bodo uvrstili na podlagi rezultatov iz prejšnje sezone. Za zdaj je potrjenih 12 klubov s stalnim mestom v ligi: Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Inter, Milan in Juventus.
Ko je govora o finančnem zalogaju, ki bi ga omenjeni dvanajsterici prineslo že zgolj sodelovanje v ligi, so številke megalomanske. Klubi ustanovitelji bi si razdelili do 3,5 milijarde evrov pomoči za pokrivanje izgub, ki jih je povzročil COVID-19, vsak klub naj bi prejel med 100 in 350 milijoni evrov. Sledile bi tudi nagrade povezane z uvrstitvijo.
V ponedeljek je tiskovni predstavnik JP Morgan potrdil, da omenjeni investicijski gigant financira novonastalo Superligo, ki jo je v nedeljo napovedalo 12 največjih evropskih nogometnih klubov in s tem ustvaril konkurenco Ligi prvakov. Za primerjavo, najuspešnejši klubi v Ligi prvakov na sezono ne presežejo 100 milijonov evrov nagrade.
Med JP Morganom in klubi, konkretneje Manchester Unitedom obstaja tudi neposredna povezava. Izvršni direktor rdečih vragov je Ed Woodward, nekdanji uslužbenec JP Morgan, prav omenjena banka pa je leta 2005 družini Glazer pomagala pri nakupu kluba.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!