Kek dobiva novega napadalca, tokrat mu je uspel “hat-trick”

Nogomet 29. Jan 202221:20 > 21:29 0 komentarjev
Alen Ožbolt. FOTO: Guliverimages.

Alen Ožbolt se je v prvi izraelski ligi spet izkazal. Danes je pri zmagi Hapoela Haife s 5:1 nad Beitar Jeruzalemu zabil kar tri gole. Slovenski napadalec je z desetimi goli drugi najboljši strelec v ligi. Na Cipru se je Anorthosisa do prvenca za Anorthosis prišel Blaž Vrhovec, na Hrvaškem pa je v dresu splitskega Hajduka nase opozoril Jan Mlakar.

Alen Ožbolt, nekdanji napadalec Domžal, je v življenjski formi. Petindvajsetletnik, ki je Slovenijo zapustil v najstniških letih in se preselil v drugo ekipo slovite Borussie Dortmund, je pri današnji visoki zmagi Hapoela Haife zadel v 25. minuti za 2:0, v 41. minuti za 4:0, v 65. minuti pa postavil končni izid. Igral je do 79. minute.

Ožbolt je z desetimi zadetki postavil svoj strelski rekord. Do zdaj je največ golov zabil v sezoni 2018/19 kot član Lokomotive Plovdiva, ko se je ustavil pri številki sedem. Šest golov je v prejšnji sezoni kot član Slovana iz Bratislave.

Če bo nogometaš, ki je zrastel pri novomeški Krki, nadaljeval s takšnimi igrami, bo o njemu zagotovo začel razmišljati tudi selektor Slovenije Matjaž Kek. Ne bi bilo presenečenje, če bi ga vpoklical za marčevski prijateljski tekmi proti Katarju in Belgiji.

Ožbolt v članski reprezentanci Slovenije do zdaj še ni dobil priložnosti, a ima veliko reprezentančnih izkušenj. Za mlajše slovenske selekcije je odigral kar 53 tekem in dosegel 23 golov. V mladi reprezentanci jih je v 22 nastopih deset.

Vrhovec do prvenca, nase opozoril tudi Mlakar

Ob Ožboltovem “hat-tricku” velja od slovenskih nastopov na tujem omeniti še gol Blaža Vrhovca na Cipru, ki je prišel do prvenca za Anorthosis, odkar se je tja pred kratkim preselil iz Maribora.

Danes je pri domačem remiju z Omonio Nikozijo izkazal z golom v 37. minuti, ko je izenačil izid na 1:1. To je bil potem tudi končni izid. Izkušeni slovenski vezist je igral do 64. minute, ko ga je na igrišču zamenjal prav rojak Denis Popović.

Že včeraj je bil na Cipru dejaven Pafos Darka Milaniča, ki je z 2:0 v gosteh premagal Paeek. Kenan Bajrić je za Pafos odigral vseh 90 minut.

Vesti o dobrem slovenskem nastopu pa prihajajo tudi s Hrvaške, kjer so začeli z drugim delom prvenstva. Hajduk je s 3:1 zmagal v gosteh pri Šibeniku, dva gola pa dosegel po enajstmetrovkah, ki ju je izsilil slovenski reprezentant Jan Mlakar. Obakrat je zadel najboljši strelec hrvaškega prvenstva Marko Livaja.

Že na prvi tekmi v letošnjem letu pa je spodrsnilo Osijeku Damjana Boharja in Maria Jurčevića, ki je doma izgubil pomembne točke v lovu na naslov. Z 1:2 je klonil proti Slavenu Belupu. Tako Bohar kot Jurčević sta igrala od prve minute, oba pa z igrišča odšla po uri igre.