Ožbolt je spet meril v polno v Izraelu

Nogomet 15. Jan 202221:49 > 21:57 0 komentarjev
Alen Ožbolt. FOTO: Guliverimages.

Slovenski napadalec Alen Ožbolt, ki si kruh služi v prvi izraelski ligi, je za Hapoel Haifo zadel na drugi tekmi v nizu. Tokrat se je med strelce vpisal pri remiju z Maccabijem Petah Tikvo z 2:2.

Potem ko je Alen Ožbolt v polno meril že pred dvema tednoma, potem pa eno tekmo izpustil, se je danes spet vpisal med strelce.

Petindvajsetletni slovenski napadalec, ki je v Izrael iz slovaškega Slovana iz Bratislave prišel lansko poletje, je v sedmi minuti uspešno zaključil solo prodor in Hapoel Haifo popeljal v vodstvo z 1:0.

Igral je do 73. minute. Ko je odšel z igrišča, je bil na semaforju že izpisan končni izid.

Ožbolt je zdaj že pri sedmih golih v prvenstvu v 21 nastopih v tej sezoni in je šesti najboljši strelec lige.

Ožbolt, ki je mladinec Domžal, je v tujino odšel že kot najstnik. Najprej je bil dve leti član Borussie Dortmund, pri kateri pa je igral le za rezervno ekipo, potem je v Avstriji igral za Hartberg, in se pred odhodom na Slovaško leta 2020 leto in pol mudil v Bolgariji. Igral je za Lokomotiv Plovdiv.

Hapoel Haifa je trenutno sicer na osmem mestu izraelske prve lige, v kateri nastopa 14 moštev.