Konec bavarske pravljice, ki je trajala devet let

Bundesliga 4. Maj 202118:20 > 18:21
Guliverimages

Španski vezist Javier Martinez bo po koncu sezone zapustil Bayern München, katerega barve je branil devet let in z njim osvojil vse, kar se je osvojiti dalo.

Javier Martinez je v München iz Athletic Bilbaa prišel leta 2012, ko je Bayern odštel kar 40 milijonov evrov, kar je bil takratni klubski rekord.

Izkušeni vezist, ki šteje 32 let, se je zdaj odločil, da ne bo podaljšal pogodbe z Bayernom, ki ga z Münchenčani veže do konca te sezone.

“Bayern in njegovi navijači bodo vedno v mojem srcu,” je ob tem povedal Martinez, ki je za Bayern odigral 266 tekem v vseh tekmovanjih, zabil 14 golov in prispeval še 11 asistenc.

Občasni španski reprezentant je z Bayernom osvojil kar 23 lovorik, dvakrat je bil tudi evropski prvak in se veselil osmih naslovov nemškega prvaka. Devetega se bo veselil kmalu.

Bayern ima v nemškem tri kroge pred koncem prvenstva sedem točk prednosti pred RB Leipzigom in lahko prvak postane že ta konec tedna, ko se bo pomeril z Borussio Mönchengladbachom.