Koper kaznovan za veliko neučinkovitost

Konferenčna liga 21. Jul 202220:15 > 22:41 1 komentar

Nogometaši Kopra so na današnji prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo izgubili proti Vaduzu z 0:1 (0:0). Povratna tekma bo 28. julija v Liechtensteinu.

Koprčani so bili v uvodnem kvalifikacijskem krogu tretjega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja prosti, na današnji uvodni tekmi drugega kroga pa so na svoji Bonifiki nekoliko nepričakovano izgubili proti Vaduzu iz Liechtensteina. Slovenski podprvak iz sezone 2021/22 bo popravni izpit imel čez teden dni.

Gostitelji so si v prvem polčasu priigrali tri lepe priložnosti, vse pa so ostale neizkoriščene. V uvodnih petnajstih minutah sta jih po asistencah Andreja Kotnika zapravila Dario Kolobarić in Kaheem Parris.

Slednji je bil v 33. minuti osmoljenec najbolj obetavne akcije kanarčkov v prvi polovici tekme, po vnovični lepi podaji Kotnika se je Jamajčan po bliskovitem nasprotnem napadu znašel sam pred gostujočim vratarjem Benjaminom Buchlom, a je slabo streljal in žoga je zletela mimo desne vratnice.

Izbranci domačega trenerja Zorana Zeljkovića so v začetku drugega polčasa doživeli hladno prho. Zanjo je poskrbel Turek s švicarskim potnim listom Tunahan Cicek, ki je po kombinirani akciji gostov v 53. minuti zadel za 1:0.

Primorci so po prejetem golu skušali tekmo postaviti na glavo. Imeli so terensko premoč, najlepši priložnosti pa so si priigrali v 81. minuti, ko so gosti najprej blokirali strel rezervista Anisa Jašaragića, nato pa še Nigerijca Bedeja Osujija.

Zmagovalec slovensko-liechtensteinskega dvoboja se bo v tretjem krogu pomeril z boljšim iz belorusko-turškega obračuna Bate Borisov – Konyaspor.

Koper – Vaduz 0:1 (0:0)

Stadion Bonifika, gledalcev 350, sodniki: Bogar, Vigh-Tarsonyi, Szalai (vsi Madžarska).

Strelec: 0:1 Cicek (53.).

Koper: Golubović, Šimčak, Palčič, Žužek, Novoselec, Mittendorfer (od 74. Benedičič), Vešner Tičić (od 74. Krajinović), Kotnik, Osuji, Parris (od 78. Šušnjara), Kolobarić (od 67. Jašaragić).
Vaduz: Buchel, Gasser, Schmid, Isik (od 83. Iodice), Ulrich (od 60. Goelzer), Gajić, Hasler (od 74. Fosso), Dobraš, Fehr, Sutter (od 60. Sasere), Cicek (od 83. Rastoder).

Rumeni kartoni: Palčič; Hasler, Ulrich, Gasser, Sasere.

Potek tekme v živo:

KONEC! Koper je prvo tekmo 2. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo izgubil z 0:1 in bo moral na povratni tekmi čez teden dni v Liechtensteinu za napredovanje zmagati.

81. minuta: Koper je bil spet blizu gola, a tudi tokrat ni zadel. Najprej je rezervist Anis Jašaragić slabo ustavljal žogo, po kateri bi imel z nekaj metrov pred sabo samo še gol, v nadaljevanju akcije pa je v blok nasprotnika streljal Bede Osuji.

68. minuta: Spet je bil v priložnosti Koper, spet je bil v akciji Kaheem Parris, ki je preigral nasprotnika in podal v sredino, njegova podaja do Bedeja Osujija pa ni bila dovolj natančna.

GOL! Koper je bil na začetku drugega polčasa kaznovan za vse neizkoriščene priložnosti. Po lepem preigravanju Fabiana Fehra na levi strani kazenskega prostora Kopra in podaji pred gol je v polno meril Tunahan Cicek in goste v 53. minuti popeljal v vodstvo z 1:0.

Gol Tuhana Cicka:

Začetek drugega polčasa!

Polčas! Ekipi na odmor odhajata z rezultatom 0:0, precej bolje pa so igrali pri Kopru, ki je zapravil kar nekaj priložnosti, a ni uspel priti do gola.

45. minuta: zdaj pa bi skorajda zadeli gostje, do strela z glavo je prišel branilec Vaduza Yannick Schmid, ki pa k sreči ni zadel.

Priložnost Yannicka Schmida:

33. minuta: spet je imel Koper veliko priložnost, spet je za sijajno podajo poskrbel Andrej Kotnik in spet se je pred vrati gostov znašel Kaheem Parris. Jamajški napadalec je izgubil dvoboj iz oči v oči z vratarjem iz Liechtensteina in streljal mimo vrat. Ostaja 0:0.

Druga priložnost Kaheema Parrisa:

15. minuta: še ena velika priložnost za Koper, ki je zapravil nemogoče. Po novi lepi podaji Andreja Kotnika je pred gol Vaduza prišel Kaheem Parris, že preigral nasprotnikovega vratarja, potem pa zgrešil gol.

Priložnost Kaheema Parrisa:

5. minuta: priložnost za Koper. Po lepi globinski podaji Andreja Kotnika je do žoge v kazenskem prostoru prišel Dario Kolobarić, ki se je lepo otresel nasprotnikovega branilca in prišel do strela, ki pa ni bil dovolj natančen.

Priložnost Daria Kolobarića:

Začetek tekme!

Pred tekmo:

Pokalni prvak Koper je prvi kvalifikacijski krog izpustil, tako da se na evropsko pot podaja danes. Medtem je prvo tekmo nove sezone že odigral in doma v prvem prvenstvenem krogu odpravil sežanski Tabor. Zdaj bo na istem prizorišču gostil Vaduz iz Liechtensteina in skušal upravičiti vlogo favorita, čeprav se Koprčani zavedajo, da ne bo lahko.

“Čaka nas zahtevna tekma. Pomerili se bomo proti izkušeni ekipi, ki ima rada žogo svojih nogah in zna igrati. Ima pa Vaduz tudi nekaj pomanjkljivosti, ki jih bomo skušali izkoristiti. Ne prevzemamo vloge favoritov, verjamem pa, da smo sposobni zmagati,” je pred tekmo povedal trener Koprčanov Zoran Zeljković.