Slab evropski večer: Muri remi, Koper in Olimpija izgubila

Danes so bili v 2. krogu kvalifikacij za konferenčno ligo v ognju kar trije slovenski klubi. Koper je doma izgubil proti Vaduzu iz Liechtensteina z 0:1. Olimpija je vodila v Romuniji pri Sepsiju, na koncu pa klonila z 1:3. Mura je z 1:1 remizirala v Dublinu proti St. Patricksu. Med strelce sta se vpisala dva od slovenskih nogometašev, ki si kruh služijo v tujini, Luka Zahović (Pogon) in Haris Vučkić (Rijeka).

Mura je gostovala v Dublinu, kjer jo je irski prvoligaš St. Patricks pred približno pet tisoč glasnimi navijači dodobra nadigral, vseeno pa je Mura več kot pol ure vodila in z vodstvom odšla tudi na polčas, potem ko je drugi evropski gol dosegel Mirlind Daku. Kosovski napadalec je v 28. minuti izkoristil veliko napako obrambe Ircev in rutinirano zadel.

Gol Mirlina Dakuja:

St. Patricks je bil v drugem polčasu precej boljši, to pa tudi izkoristil in v 60. minuti prišel do izenačenja, potem ko je zadel izkušeni irski vezist Christopher Forrester.

Do konca tekme se izid ni spremenil, so bili pa Irci precej nevarnejši. Z nekaj posredovanji se je moral izkazati tudi vratar Mure Matko Obradović.

Albert Riera je doživel prvi poraz na klopi Olimpije.

Olimpija izgubila po dveh enajstmetrovkah in rdečemu kartonu

Olimpija je gostovanje v Romuniji začela odlično in z golom mladega Svita Sešlarja v četrti minuti prišla do vodstva. Potem so Romuni pred glasnim občinstvom prišli do preobrata, ob tem pa so imeli tudi nekaj sreče.

Sodnik je namreč pokazal kar dve enajstmetrovki za Sepsi, obe pa je odlični mladi vratar Olimpije Matevž Vidovšek obranil. Po prvi je nasprotnikov nogometaš sicer prišel do žoge in jo spravil v gol.

Pozneje so Ljubljančani ostali še brez izključenega Sešlarja, Romuni pa so tretji gol, s katerim so si pred povratno tekmo v Stožicah priigrali lepo prednosti, dosegli v 94. minuti. Takrat je avtogol dosegel branilec Olimpije Mateo Karamatić.

Koper je na Bonifiki izgubil proti Vaduzu iz Liechtensteina.

Koper kaznovan za neizkoriščene priložnosti

Pokalni prvak Koper je od treh slovenskih klubov na zelenico stopil kot prvi in v veliki vročini, na Bonifiki je bilo ob začetku tekme 37 stopinj Celzija, proti Vaduzu iz Liechtensteina, ki pa nastopa v drugi švicarski ligi, v prvem polčasu pokazal veliko, ni pa bil učinkovit.

Predvsem Jamajčan Kaheem Parris je imel dve sijajni priložnosti – pri eni je zgrešil prazen gol -, a ju ni izkoristil. Potem so gostje neučinkovitost Kopra kaznovali in na začetku prvega polčasa dosegli edini gol na tekmi. V polno je meril Yannick Schmid.

Veliki priložnosti Kaheema Parrisa:

Koprčani v Liechtenstein torej odhajajo z zaostankom, a ta dvoboj po videnem na današnji tekmi zagotovo še ni odločen.

Zahović in Vučkić v polno

Na delu je bilo še nekaj tujih klubov s slovenskimi nogometaši, nase pa je najbolj opozoril Luka Zahović, ki je na Poljskem rešil Pogon pred porazom, potem ko je v 85. minuti izničil vodstvo danskega Brondbyja in postavil končni izid 1:1. Slovenski napadalec je na začetku nove sezone v odlični formi, to je bil že njegov tretji gol na začetku nove sezone.

Med strelce se je pri Rijeki vpisal tudi Haris Vučkić, ki je Rečane na Rujevici popeljal v vodstvo z golom v 13. minuti na tekmi proti Djurgardenu, potem pa so Švedi prišli do preobrata in zmagali z 2:1.

Kvalifikacije za konferenčno ligo, 2. krog, prve tekme:

Koper – Vaduz 0:1 (0:0)
Cicek 53.

Sepsi Gheorghe – Olimpija 3:1 (1:0)
Stefanescu 45., Paun 84., Karamatić 94./a.g.; Sešlar 4.; R.K.: Sešlar 66./Olimpija

St Patricks – Mura 1:1 (0:1)
Forrester 60.; Daku 28.

Kyzylzhar – Osijek 1:2
Mario Jurčević (Osijek) je igral od 55. minute.
Kairat – Kisvarda 0:1
Tobol – Lincoln Red Imps 2:0
Liepaja – Young Boys 0:1
Nik Kapun (Liepaja) je sedel na klopi in ni igral.
Pogon Szczecin – Brondby 1:1
Luka Zahović (Pogon) je igral od prve do zadnje minute in v 85. minuti zadel za 1:1.
Ružomberok – Riga 0:3
Antwerpen – Drita 0:0
Gzira – Radnički Niš 2:2
B36 Torshavn – Tre Fiori 1:0
Basel – Crusaders 2:0
MOL Fehervar – Gabala 4:1
Rapid Dunaj – Lechia Gdansk 0:0
Dejan Petrovič (Rapid) je poškodovan in ni igral.
St Joseph’s – Slavia Praga 0:4