Kopra nista ustavila niti dež niti lasten avtogol

Nogomet 28. Nov 202115:12 0 komentarjev
Koper v Spodnji Šiški zagotovo čaka dober test ambicij po nazivu "jesenskega prvaka".

Nogometaši Brava so v 18. krogu Prve lige Telemach doma izgubili proti Kopru z 1:2 (1:2). Kanarčki s to zmago ostajajo na vrhu razpredelnice državnega prvenstva.

Ljubitelji nogometa so v prestolnici na prvem nedeljskem srečanju kljub močno razmočeni zelenici in slabim razmeram za igro videli tri zadetke, a pričakovano zelo malo povezane igre. V zahtevnih pogojih na meji regularnega so se 11. zmage v sezoni veselili Koprčani. Na vrhu lestvice so tako varovanci Zorana Zeljkovića Mariboru začasno ušli na tri točke. Štajerce dvoboj 18. kroga še čaka, in sicer drevi proti Muri v Murski Soboti (20.15).

Bravo po petem porazu v sezoni ostaja v zgornji polovici, a je zaradi manjšega števila doseženih zadetkov ob enaki razliki v zadetkih padel na četrto mesto za Olimpijo, ki ima še dve tekmi v dobrem. Za Koprom zdaj varovanci Dejana Grabića zaostajajo devet točk.

Koprčani, pri katerih je zaradi kazni manjkal Karlo Bručić, so prvič zapretili v sedmi minuti. Po visoki podaji v osrčje kazenskega prostora pa Žanu Žužku z glavo žoge ni uspelo preusmeriti v prazno mrežo po slabi oceni domačega vratarja Renata Josipovića.

Koprčani so se na zahtevne razmere v prvem polčasu nekoliko bolje prilagodili, po dobrem zadrževanju žoge Lamina Colleyja in njegovi podaji v sredino pa so Primorci prišli tudi do vodstva v 16. minuti, ko je bil z glavo iz neposredne bližine natančen Bede Osuji.

Prvi golgeter sezone spet udaril

Veliko nesreče pa so imeli gosti ob koncu 20. minute, ko je po podaji iz kota nerodno posredoval kapetan Matej Palčič in zadel soigralca Nikolo Krajinovića, od katerega se je žoga odbila za hrbet Davida Adama.

Maks Barišič je v izjemni strelski formi.

Dobri dve minuti kasneje pa je Koprčane znova v vodstvo popeljal najboljši strelec lige Maks Barišič, ki je za svoj že 11. zadetek neubranljivo zadel z levico.

Sandi Ogrinec je nato v 28. minuti s podajo iz prostega strela z desne strani skorajda presenetil Adama, a je ta vendarle uspešno posredoval in žogo odbil v kot. Podoben pa je bil tudi izkupiček Ogrinca v 44. minuti po prostem strelu s sredine, ko je Adam sijajno posredoval.

Drugi polčas se je začel z nekajminutno zamudo, saj je sodniška ekipa okoli Mateja Juga zahtevala ponovno risanje črt. Gregor Bajde je v 58. minuti prišel do priložnosti z desne strani, a so se Koprčani ubranili. Domači so vse bolj prevladovali, a so se gosti dobro branili.

Ljubljančani so v zaključku vse bolj poskušali z visokimi žogami, do spremembe rezultata pa ni več prišlo niti po strelu od daleč Martina Kramariča globoko v sodnikovem dodatku.

Bravo bo v naslednjem krogu prihodnjo nedeljo gostil Kalcer Radomlje, Koper pa bo v Kidričevem dan prej izzval ekipo Aluminija.

POTEK TEKME:

90.+3 minuta: Martin Kramarič je streljal z 20 metrov, a je Adam strel ukrotil

90. minuta: Kramarič se je v gneči odločil za strel proti vratom. Utopičen poskus je z vso silo nastreljal Jelića Balto, ki se je zgrudil in “kupil” še nekaj sekund dodatka.

85. minuta: Končnica je postregla s številnimi prekinitvami, kar je seveda bolj po godu gostom z Obale. Nasmihajo se jim vse tri točke.

77. minuta: Nova izjemna priložnost za Bravo. Vrata so se ob posredovanju Adama za trenutek izpraznila, česar pa Bajde ni znal izkoristiti.

75. minuta: Igralci Brava se trudijo priti do izenačenja. Lepo se je ogradil ob Novoselcu in z desne ustrelil proti vratom Kopra, Adam je žogo odbil v kot.

68. minuta: Za žogo sta na robu kazenskega prostora skočila Vešner Tičić in Kramarić. Slednji je od koprskega vezista dobil po nosu, saj si je “kanarček” pomagal s komolcem. Jug je zapiskal in dosodil prosti strel, tokrat pa se Ogrinec ni proslavil.

65. minuta: Amar Memić je v “ogenj” na desni strani poslal Bajdeta. Nekdanji član Celja in Maribora v namočenih pogojih z žogo ni znal dovolj dobro “operirati”, da bi bil nevaren.

62. minuta: V akcijo je s sredine igrišča krenil Kramarič, napad Brava je s spotikanjem preprečil Luka Vešner Tičić, ki si je za to prislužil rumeni karton.

58. minuta: Gregor Bajde je poskusil z desne strani, Adam je strel obranil. Prva omembe vredna “iskrica” v drugem delu srečanja.

55. minuta: Za zdaj v drugem polčasu še brez lepših priložnosti.

46. minuta: Trener domačih Dejan Grabić je opravil prvo menjavo.  Iz igre Mark Španring, v igro Leon Sever.

Začetek drugega polčasa zamuja, saj je potrebno na zelenici znova narisati črte.

KONEC PRVEGA POLČASA

45. minuta: Prva rumena kazen v prvem delu. Parris je z vlečenjem za dres prekinil protinapad domačih in si prislužil karton.

44. minuta: Igranje z roko Koprčanov na robu kazenskega prostora. Jug je okleval, potem pa vendarle označil prosti strel za Bravo. Zelo lepo je poskusil Ogrinec, Adam je njegov strel ob svoji levi vratnici preusmeril v kot.

42. minuta: Trener Kopra Zortan Zeljković ni zadovoljen s sojenjem, kar je jasno in glasno izrazil. Matej Jug je ustavil tekmo in se šel pogovoriti ter pojasniti, da je na tekmi on glavni.

38. minuta: Po predložku od daleč je na desni strani kazenskega prostora žogo v padcu dosegel Martin Kramarič. Lahko bi bolje meril, strel je odletel nekaj metrov preveč v desno.

35. minuta: Dež se počasi umirja, a Koper ima kljub vodstvu še zmeraj pobudo.

28. minuta: Sandi Ogrinec je izvedel predložek v kazenski prostor, kar se je spremenilo v izjemno lep poskus strela na gol. Vratar Adam je žogo odbil v kot.

24. minuta: GOOOOOOOOOL! Maks Barišić nadaljuje izjemno strelsko sezono. Dobil je visoko podajo in jo z levico izkoristil, z “bombo” poslal žogo “med ušesi” ljubljanskega čuvaja mreže.

22. minuta: Predložek v kazenski prostor Ljubljančanov je v kazenskem prostoru spet pričakal odlični skakalec Žužek, a je Josipović žogo zlahka ujel.

21. minuta: GOOOOOOOOL! Po drugem kotu Brava na tekmi so domači izid poravnali. V gneči se je žoga odbila do Mateja Palčiča, ki je slabo odreagiral in od igralca Kopra se je žoga odkotalila v gol.

16. minuta: GOOOOOOOOL! Primorci so kronali premoč in zadeli, potem ko je Lamin Colley na desni strani kazenskega prostora preigraval, poslal predložek na oddaljenejšo vratnico, tam pa je usnje pričakal Bede Osuji in zadel z glavo.

13. minuta: Žogo je na robu kazenskega prostora nenadejano pod noge dobil Parris, zaokrožil naokoli šestnajstmetrskega prostora in pomeril z levo, a v takšnih pogojih se mu je žoga na poti proti golu ustavila v eni izmed tisočerih lužic.

9. minuta: Po prvem kotu Brava sta z glavama trčila Žužek in Gašper Trdin.

7. minuta: Žan Žužek je skočil najvišje po “sveči” v kazenski prostor. Josipović je skočil v “prazno”, a ga igralec Kopra ni znal kaznovati. Njegov strel z glavo je romal ob desni vratnici. Koper prevladuje!

5. minuta: V “ofsajd” zanko se je ujel Kaheem Parris. Ta je nekaj sekund spet dobil lepo podajo Maksa Barišića, Jamajčan je kanarčkom priigral drugi kot, iz katerega se ni izcimilo nič omembe vrednega.

3. minuta: Tekma se je komaj začela, pa so dresi večine igralcev že povsem rjavi. Obeta se dolgo popoldne za obe moštvi.