PLT: Prvaki na Fazaneriji ustavili vroči Maribor

Nogomet 28. Nov 202122:04 > 23:10 3 komentarji
Mura je na Fazaneriji ugnala Maribor. Foto: Jure Banfi

Mura je po fantastični četrtkovi zmagi nad Tottenhamom v Konferenčni ligi slavila tudi v derbiju 18. kroga Prve Lige Telemach. Na domači Fanazeriji so s 3:1 premagali Maribor, ki je v Mursko Soboto prišel s serijo petih zaporednih zmag. Koper ima po zmagi nad Bravom (2:1) zdaj na prvem mestu tri točke več kot Mariborčani.

Nogometaši Mure so po uspehu v evropski Konferenčni ligi, v kateri so z 2:1 premagali Tottenham, zabeležili še eno odmevno zmago. Tokrat so na prvenstvenem derbiju s 3:1 premagali Maribor in prekinili njegovo serijo osmih tekem brez poraza in petih zaporednih zmag. Hkrati so pokazali, da ostajajo trn v peti vijolicam, ki so izgubile že zadnje tri medsebojne tekme.

Prevlado Mure je v 25. minuti s prekrasnim zadetkom napovedal Žan Karničnik, pet minut kasneje je vodstvo domačih na 2:0 povišal Tomi Horvat, Maribor pa je visoko prednost znižal le dve minuti kasneje po zadetku Roberta Voloderja.

Prekrasen zadetek Karničnika:

Gostje so v drugem polčasu iskali priključek, imeli nekaj pol priložnosti, a do preobrata ni prišlo. V 90. minuti je zmago domačih potrdil Amadej Maroša. Mariborčani imajo zdaj na drugem mestu dve točki manj od Kopra, prvaki pa so peti. Imajo še vedno osem točk manj od Maribora.

Koprčani v težkih pogojih do zmage v Šiški

Primorci so po zmagi v Spodnji Šiški zadržali prvo mesto. Srečanje je bilo še tik pred začetkom pod velikanskim vprašajem, saj je močno lilo, a se je sodnik Matej Jug po posvetovanju z delegatom vendarle odločil, da se tekma odvije.

Odločilni zadetek Barišića:

Kljub težavam z nadzorom nad žogo in nalivu, je dal prvi polčas kar tri gole, padli so v razmaku sedmih minut. Najprej je za vodstvo “kanarčkov” v polno meril Bede Osuji, le nekaj trenutkov kasneje je po kotu z avtogolom na 1:1 izenačil Matej Palčić.

V 23. minuti je – kot se je kasneje izkazalo – končni izid postavil prvi golgeter sezone, Maks Barišić. Nekdanji član Catanie je lepo zadel po visoki podaji v kazenski prostor ter se tako med strelce vpisal že 11. v jesenskem delu Prve Lige Telemach.

Šesti zaporedni poraz “češnjic”

V sobotnem derbiju začelja lestvice med Aluminijem in Taborom Sežano smo lahko spremljali fantastičen prvi polčas, ki je postregel s kar štirimi zadetki. V Kidričevem so mrežo prvi načeli gosti, ki so povedli že v osmi minuti prek Žige Ovsenka. Triindvajsetletnik je prekinil črn niz Krašovcev, ki niso zadeli vse od konca septembra.

Aluminij je odgovoril z golom Jake Bizjaka enajst minut pozneje, s pravo mojstrovino pa je Taboru v 29. minuti vnovično vodstvo zagotovil Ignacio Guerrico. V izdihljajih prvega dela je za novo izenačenje poskrbel Gašper Pečnik, končni izid in tri točke Kidričanom pa je v 72. minuti po uspešno izvedeni najstrožji kazni zagotovil Aljaž Krefl.

Tabor, ki je vpisal še šesti zaporedni poraz, je sicer tekmo končal z desetimi igralci na igrišču, potem ko je v zaključku še drugi rumeni karton prejel Kevin Grobry.

Domžalam lokalni derbi proti Radomljam

Nogometaši Domžal so se razveselili šeste zmage v letošnjem slovenskem prvenstvu. Na razmočenem in spolzkem igrišču Športnega parka so premagali Radomlje z 2:0. Igralci trenerja Dejana Djuranovića so bili boljši tekmec na igrišču, najboljšo predstavo pa prikazali v zaključku prvega polčasa, ko je v 39. minuti najprej z glavo zadetek dosegel Senijda Ibričić, le štiri minute pozneje pa je na 2:0 povišal Dejan Georgijević. Četrti prvenstveni zadetek Srba se je v nadaljevanju izkazal za zadnjega na dvoboju, saj sta v drugem delu mreži obmirovali.

Prva liga Telemach, 18. krog

Sobota, 27. november

Radomlje – Domžale 0:2 (0:2)
Ibričić 39., Georgijević 43.

Aluminij – Tabor Sežana 3:2 (2:2)
Bizjak 19., Pečnik 45., Krefl 72./11-m; Ovsenek 8., Guerrico 29.
RK: Grobry 86 (Tabor)

Nedelja, 28. november

Bravo – Koper 1:2 (1:2)
Krajinović 20./a.g.; Osuji 16., Barišič 23.

Mura – Maribor 3:1 (2:1)
Karničnik 25., Horvat 30., Maroša 90.; Voloder 32.

Tekma med Celjem in Olimpijo je zaradi okužb z koronavirusom v ljubljanskem taboru prestavljena na sredo, 8. decembra.