Kramer zabil gol švicarskemu prvaku, ki je šokiral Man Utd

Nogomet 19. Mar 202222:45 > 22:50 0 komentarjev
Blaž Kramer bo nogomet po novem igral na Poljskem. FOTO: Guliverimages.

Slovenski napadalec Blaž Kramer je danes zabil gol za Zürich pri gostujoči zmagi nad prvakom Young Boys z 2:1.

Young Boys, ki so lani naslov švicarskega prvaka osvojili s kar 31 točkami naskoka, potem pa v tej sezoni lige prvakov dvakrat šokirali Manchester United (doma so ga premagali z 2:1, v gosteh pa remizirali z 1:1), so danes verjetno izgubili zadnjo možnost za ubranitev naslova.

Če bi premagali Zürich, ki je zanesljivo vodilni, bi zaostanek za njim zmanjšali na 11 točk, tako pa so ga še povečali na 16 točk in upanje na nov naslov dokončno izgubili.

Za to je v veliki meri zaslužen slovenski napadalec Züricha Blaž Kramer, ki je v 74. minuti zabil prvi gol na tekmi. Petindvajsetletni nekdanji napadalec Aluminija je na igrišče prišel v 53. minuti, ko je bil izid 1:1, dosegel pa je četrti prvenstveni gol.

Zürich je na dobri poti do naslova, na prvem mestu ima pred drugouvrščenim Baslom 15 točk prednosti.

Slovenska reprezentanta Žan Celar in Sandi Lovrić bosta z Luganom dejavna v nedeljo, ko bosta gostila Lausanne Sport.