Kurtićev grški niz se kar ne konča, danes je spet zablestel

Nogomet 15. Jan 202220:27 > 20:35 0 komentarjev
Jasmin Kurtić še naprej navdušuje v dresu Paoka. FOTO: Guliverimages.

Paok nadaljuje z odličnimi predstavami v grškem prvenstvu, prvo ime moštva iz Soluna pa ostaja Jasmin Kurtić. Slovenski reprezentant, ki je po prihodu iz Italije v Grčiji postal nenadejano učinkovit, je pri današnji zmagi s 3:0 nad OFI Crete zabil dva gola. Zdaj je na vrhu lestvice strelcev sam.

Paok je v grškem prvenstvu prišel do pete prvenstvene zmage v nizu, njegov glavni junak pa je bil spet Jasmin Kurtić, ki je v Grčijo poleti prišel iz Parme in po več kot desetletju zapustil Apeninski polotok.

Izkušeni slovenski vezist, ki je do zdaj v prvenstvu v eni sezoni dosegel največ šest golov, je zdaj že pri 12 zadetkih, potem ko je danes zabil dva gola.

Najprej je v 54. minuti spet uspešno realiziral enajstmetrovko in Paok popeljal v vodstvo z 1:0, v 76. minuti pa zadel še drugič, za vodstvo z 2:0. Igral je vso tekmo.

Kurtić po neverjetni seriji na vrhu, Paok tik pod njim

Kurtić je v neverjetni strelski formi, na zadnjih petih prvenstvenih tekmah je namreč zabil kar osem golov. Statistika, ki smo je vajeni od najboljših napadalcev v Evropi.

Kurtič je z 12 goli tudi najboljši strelec grške lige in ima dva gola prednosti pred najbližjim zasledovalcem.

Paok je na drugem mestu prvenstvene lestvice.