Nov gol Kurtića, ki v Grčiji lovi naslov strelskega kralja

Nogomet 12. Jan 202218:32
Jasmin Kurtić še naprej navdušuje v dresu Paoka. FOTO: Guliverimages.

Strelska forma Jasmina Kurtića v prvi grški nogometni ligi ne pojenja. Danes je pri novi zmagi Paoka zadel že desetič v tej sezoni in je trenutno najboljši strelec lige.

Jasmin Kurtič je na prvi prvenstveni tekmi v letu 2022 nadaljeval tam, kjer je ostal. Pri zadetkih. Danes je Paok doma z 2:0 premagal Panaitolikos, prvi gol na tekmi pa je dosegel prav izkušeni slovenski vezist, ki je pred dvema dnevoma dopolnil 33 let.

V 29. minuti je uspešno realiziral enajstmetrovko in prišel do desetega prvenstvenega gola v tej sezoni, kar ga uvršča na sam vrh lestvice strelcev, kar je zanj vsekakor nevsakdanje.

Do zdaj je v Sloveniji in Italiji, kjer je igral vrsto let, največ v eni sezoni dosegel šest prvenstvenih golov. Sezona 2021/22 je šele pri polovici, pa je že pri desetih.

Ob tem je treba omeniti, da je imel Kurtić enajstmetrovko na voljo že po desetih minutah igre, a jo je zapravil. Kljub temu je potem streljal tudi v drugo in zadel.

Paok, ki je prišel do četrte prvenstvene zmage v nizu, je s 31 točkami s 16 tekem na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Z dvema točkama več je drugi atenski AEK, katerega član je mladi slovenski branilec Žiga Laci, ki pa v tej sezoni ni odigral niti minute. Z visoko prednostjo, do zdaj je zbral 42 točk, vodi Olympiakos.