Vlahović junak v Podgorici, Francozi do minimalne zmage

Nogomet 27. Mar 202322:40 0 komentarjev

Na evropskih zelenicah so se v ponedeljek nadaljevali dvoboji v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu leta 2024 v Nemčiji. Tekme drugega kroga so odigrale reprezentance v skupinah B, E, F in G. Naši severni sosedje so se pošteno mučili proti Estoncem (2:1), Francozi so z minimalno zmago ugnali Irsko, Srbija je v vročem dvoboju šele v drugem polčasu strla odpor Črnogorcev (2:0).

V Podgorici se je dolgo časa obetala delitev točk med Črno goro in Srbijo. Izbranci Dragana Stojkovića so po zmagi z 2:0 nad Črno goro na mestnem stadionu v Podgorici postali prva reprezentanca Srbije, ki je zmagala na zaporednih tekmah na začetku kvalifikacij za evropsko prvenstvo po osamosvojitvi leta 2006.

Junak obračuna je bil Dušan Vlahović, ki je oba zadetek dosegel v drugem polčasu.

Oba zadetka Dušana Vlahovića:

Francija je z minimalnih 1:0 vpisala drugo zmago po petkovih 4:0 proti Nizozemski. Strelec je bil branilec Benjamin Pavard z natančnim strelom v 50. minuti. Na drugi tekmi v skupini B je Nizozemska premagala Gibraltar s 3:0.