Na vrhu Villarreal, Athletic prekinil niz

La liga 18. Okt 202015:58 > 17:59
Getty Images/Aitor Alcalde

Nogometaši Athletic Bilbaa so v petem krogu španske La Lige premagali Levante z 2:0 in tako prekinili niz dveh zaporednih porazov, ki so jih doživeli proti Alavesu in Cadizu. V nadaljevanju dneva je Villarreal z 2:1 premagal Valencio.

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images
Sportklub Slovenija

Vodilni zadetek za Athletic Bilbao je v 68. minuti dosegel Alex Berenguer. Za končnih 2:0 pa je v 79. minuti zadel Inaki Williams, ki mu je pred tem odlično podal Morcillo.

Villarreal je na svoji domači tekmi proti Valencii hitro prišel do zadetka prednosti potem, ko je v 6. minuti enajstmetrovko izkoristil Paco Alcacer. Pred tem je prekršek nad Alfonsom Pedrazo v kazenskem prostoru storil Gabriel.

Pri rumeni podmornici so imeli še eno lepo priložnost za povišanje prednosti potem pa je prišla 37. minuta in izenačenje potem, ko je z roba kazenskega prostora streljal Goncalo Guedes in premagal nemočnega Sergia Asenja.

Toda v 69. minuti smo videli (kot se je izkazalo kasneje) zadetek za zmago. Udaril je Dani Parejo, žoga je ravno prav zadela Diakhabya, da se je preusmerila in prevarala vratarja Domenecha.