Oblak z "ničlo"; Atletico na vrhu La Lige

La liga 7. Nov 202022:28 > 22:48
Getty images/ David Ramos

Atletico Madrid je v 9. kolu La Lige na domačem igrišču s 4:0 premagal Cadiz in tako ostaja edina neporažena ekipa v Primeri. Jan Oblak je še petič na sedmih tekmah mrežo ohranil nedotaknjeno.

Atletico je srečanje odlično začel in povedel že po sedmih minutah igre. Po predložku v kazenski prostor je slabo posredoval vratar Ledesma, žoga je prišla do Llorenteja, ki jo je podal v sredino, tam pa je bil v skoku najvišji Joao Felix, ki je tako dosegel svoj četrti gol v sezoni. V 22. minuti je bilo že 2:0. Žoga je prišla v kazenski prostor z desne strani, mimo nje je nespretno “zaplaval” Alex, Marcos Llorente pa je hitro streljal ob bližnji vratnici in povišal prednost domačih.

Po šestih minutah igre v drugem polčasu so Madridčani dosegli še tretji zadetek. Luis Suarez in Joao Felix sta odigrala dvojno podajo, prepovedanega položaja ni bilo in Suarez je rutinirano zatresel mrežo. Piko na i visoki zmagi Atletica je v 90. minuti postavil Joao Felix s svojim drugim zadetkom.

Joao Felix in Luis Suarez sta s po petimi goli na vrhu liste strelcev La Lige izenačena z Mikelom Oyarzabalom (Real Sociedad).

Jan Oblak je v tej sezoni La Lige prejel le dva zadetka na sedmih tekmah. Atletico se je povzpel na vrh lestvice s 17 točkami, kolikor jih ima tudi Real Sociedad, ki pa je odigral tekmo več.

Cadiz, ki je bil neporažen na zadnjih petih tekmah, oziroma od 27. septembra, je zdaj na 7. mestu, tri točke za vodilnima ekipama.