Messi je Barcelona!

La liga 28. Okt 201722:23 > 22:26
David Ramos, Getty Images

Nogometaši Barcelone so na krilih Lionela Messija vknjižili novo zmago. Tokrat so v gosteh z 2:0 premagali Athletic Bilbao.

Lep obračun v Bilbau je prinesel novo zmago Kataloncev in novo dobro predstavo odrešitelja Barcelone Lionela Messija, ki se je izkazal z zadetkom, ki ga je dosegel v 36. minuti.

Sam je začel akcijo na sredini igrišča, žoga je prišla na levo stran do Jordija Albe, ki je poslal povratno žogo v kazenski prostor, ki jo je Messi uspešno pretvoril v zadetek.

Domača ekipa Bilbaa je imela nekaj lepih priložnosti preko Aritza Aduriza, ki je obe priložnosti tako v 18. kot tudi 22. minuti zapravil.

V drugem polčasu nismo videli več tekme s toliko tempa. Barcelona ni blestela, a je na vsak način želela obdržati tri točke, ki jih je takrat imela v žepu. Zadnjo priložnost za izenačenje je imel znova Aduriz, kateremu pa je Marc-AndreTer Stegen strel sijajno ubranil.

V drugi minuti sodniškega podaljška je bila tekma odločena, saj je Messi po hitrem protinapadu žogo podal do LuisaSuareza, ki je streljal, odbita žoga je prišla do Paulinha, ki jo je zgolj potisnil v prazno mrežo in Barcelona je tako še naprej ostala neporažena v letošnji sezoni.