Oblak proti Gironi le do točke

La liga 20. Jan 201817:48 > 17:57
Alex Caparros, Getty Images Sport

Drugouvrščeni Atletico Madrid je v 20. krogu La lige prišel le do točke proti Gironi (1:1). Jan Oblak je bil pri zadetku gostov nemočen.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Atletico je povedel v 34. minuti, ko je Antoine Griezmann zadel iz roba kazenskega prostora po podaji Diega Coste. Gostje so do izenačenja in točke prišli v 73. minuti, ko je Cristian Portu po odbiti žogi zadel v levi spodnji kot, Jan Oblak je bil povsem nemočen.

Gostje iz Katalonije bi lahko izenačili že v 58. minuti, ko je Borja Garcia iz približno enajstih metrov po odbiti žogi meril le malce previsoko. Pet minut prej so imeli za povišanje prednosti lepo priložnost tudi domačini, vendar je bil Yassine Bounou v dvoboju ena na ena uspešnejši od Yannicka Carrascoja.

Colchonerosi imajo s tekmo več osem točk zaostanka za vodilno Barcelono, medtem ko je Girona osma s 27 točkami.

V naslednjem krogu Girona gostuje pri Malagi, Atletico pa doma gosti Las Palmas.

Villarreal, ki je v prejšnjem krogu na Santiago Bernabeuu šokiral Real Madrid, nadaljuje z odličnimi predstavami. Rumena podmornica je tokrat “potopila” Levante za 2:1 in ima ob tekmi več dve točki prednosti pred galaktiki.

Zadnji Las Palmas je na Kanarskih otokih presenetil Valencio (2:1) in se veselil prve zmage po 3. decembru.