Espanyol slavil na Metropolitanu, Oblakovega niza konec

La liga 6. Maj 201817:58 > 18:01
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Atletico Madrid je danes doživel šele peti poraz v tekoči sezoni la lige ter neprijetno presenetil svoje navijače. Vse tri točke z Wande Metropolitano nosi Espanyol.

Gosti so slavili z izidom 2:0 in tako vsaj delno pokvarili idealen teden domačih, ki so se v četrtek uvrstili v finale Lige Evropa, potem ko so Arsenal ugnali z 1:0. Espanyol je v vodstvo spravil Stefan Savić, ki je na začetku 53. minute dosegel avtogol.

Velik del zaslug za zadetek gre pripisati Oscarju Melendu, ki je streljal proti golu. Zmago je ekipi iz Katalonije zagotovil nekdanji igralec Atletica, Leo Baptistao, ki je Jana Oblaka ukanil s 15 metrov.

To je sploh prvi domači ligaški poraz “Colchonerosov” v tekoči sezoni, Oblak pa je prekinil niz 12 zaporednih tekem, na katerih doma ni prejel gola. Še to – Espanyol je pri Atleticu slavil sploh prvič, po letu 2010.