Atletico prepričljiv, Oblak znova nepremagan

La liga 26. Jan 201918:08 > 18:10
Getty Images

Nogometaši Atletica so zadržali korak z vodilno ekipo La lige, Barcelono, potem ko so pred svojimi navijači z 2:0 odpravili Getafe.

Madridčani so večino dela opravili v prvem delu srečanja, saj sta Antoine Griezmann in Saul Niguez zadela v 27. oziroma 37. minuti. Saul bi si težko zaželel lepšega povratka na igrišče po poškodbi.

Gostje, ki so srečanje končal s kar dvema igralcem manj, so v drugem polčasu poskušali priti vsaj do častnega zadetka, toda Jana Oblaka niso uspeli premagati.

Po tretji zaporedni zmagi so izbranci Diega Simeoneja ostali na drugm mestu na lestvici z dvema točkama zaostanka in tekmo več od Barcelona. Za Getafe je bil to drugi poraz na zadnjih petih tekmah, na lestvici pa zaseda šesto mesto.