Valencia v finalu pokala zadala nov boleč udarec Barci

La liga 25. Maj 201922:50 > 22:53
David Ramos, Getty Images Sport

Nogometaši Valencie so slavili v finalu španskega pokala in premagali Barcelono z 2:1 ter prekinili štiriletno vladavino Kataloncev, ki sezono zaključuje sklonjenih glav.

Valencia je v finalu španskega pokala z 2:1 ugnala Barcelono in prišla do svoje osme lovorike v tem tekmovanju in prve po letu 2008, ko so v finalu takrat premagali Getafe.

Kataloncem so že v prvem polčasu zabili dva zadetka in na koncu zdržali vse do konca in se veselili odličnega zaključka letošnje sezone, ki je bila za netopirje letos dokaj uspešna in naporna, saj so med drugim prišli vse do polfinala Lige Evropa.

Netopirji so povedli 21. minuti, ko je po podaji Jose Gaye zadel Kevin Gameiro. Že v 33. minuti pa nov šok za Katalonce na stadionu Real Betisa. Rodrigo je namreč povišal na 2:0.

V prvem polčasu je Barcelona prevladovala na igrišču, vendar si resnih priložnosti ni priigrala. Poznala se je med drugim tudi odsotnost Luisa Suareza.

V drugem delu so bili napadi, letos neprepričljive Barce še bolj nevarni in pogosti. Najbolj nevaren za vratarja Domenecha je bil Leo Messi. V 71. minuti je lepo priložnost zapravil Gerarad Pique, dve minuti pozneje pa je argentinec vendarle znižal na 2:1 in svoji ekipi vliv nekaj upanja. A kaj ko si Katalonci resnih priložnosti niso priigrali in ostali so brez še druge lovorike, ki so si jo želeli osvojiti v letošnji sezoni.