Athletic brez težav dobil bitko za Baskijo

La liga 31. Avg 20190:18 > 0:22
David Ramos/Getty Images

V 3. krogu La Lige smo videli baskovski derbi med Athleticom iz Bilbaa in Real Sociedadom. Athletic je doma slavil z 2:0 in večnim rivalom prizadejal prvi poraz v sezoni 2019/2020.

Gostitelji so bili večji del srečanja izrazito boljši tekmec, premoč pa so kronali že v 11. minuti, ko je do svojega prvega gola v novi sezoni prišel Inaki Williams.

V 28. minuti je na 2:0 z lepim zadetkom iz približno 20 metrov povišal Raul Garcia.

Athletic je do konca obračuna mirno nadzoroval dogajanje na zelenici in prišel do druge zmage v sezoni.

Ekipa iz Bilbaa je ob nepopolnem tretjem krogu s sedmimi točkami na vrhu lestvice izenačena s Sevillo. Obe ekipi sta na prvih treh obračunih osvojili sedem točk. Real Sociedad ima na svojem računu štiri točke.

Athletic v naslednjem krogu čaka gostovanje na Mallorci, modro-beli pa bodo gostili Oblakov Atletico Madrid.