Real skoraj zapravil vodstvo s 3:0

La liga 14. Sep 201914:58 > 15:01
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Real Madrida so s 3:2 (3:0) premagali Levante, a so na koncu trepetali za zmago.

V prvem polčasu je šlo baletu vse kot po maslu – Karim Benzema je prinesel prednost domačim v 25. minuti, ko je po predložku Carvajala z glavo premagal nasprotnikovega vratarja. Šest minut kasneje je francoski napadalec povišal vodstvo na 2:0. Po podaji James Rodrigueza je Benzema rutinirano rešil situacijo ena na ena. V 40. minuti je Real po protinapadu in predložku Viniciusa prišel do gola in vodstva s 3:0, pod zadetek je tokrat podpisal Casemiro. Zdelo se je, da je srečanje odločeno.

V 49. minuti je Levante uspel znižati zaostanek, strelec za goste iz Valencie je bil Borja Mayoral. V 75. minuti je Gonzalo Melero po podaji iz kota vnesel nemir v vrste Reala. V končnici obračuna je imel Borja Mayoral priložnost za izenačenje, a je njegov poizkus z glavo Thibaut Courtois uspel obraniti.

V naslednjem krogu Real gostuje pri Sevilli, Levante pa doma gosti Eibar. Real je osvojil 8. točko, Levante pa ostaja pri 6-ih.