Griezmann in Arthur za zmago nad Villarealom

La liga 24. Sep 201922:40 > 22:48
Alex Caparros/Getty Images

Barcelona je v 6. krogu La Lige na Nou Campu gostila Villareal. V dvoboju najbolj učinkovitih ekip španske lige je do vseh treh točk z goloma Griezmanna in Arthurja prišla Barcelona. Za Villareal je zadel Santi Cazorla.

Barca je prišla do hitrega vodstva. V 6. minuti je po podaji Lionela Messija iz kota spretno reagiral Antoine Griezmann, ki je s pomočjo prečke žogo spravil za hrbet vratarja Sergia Asenja.

Barcelona je svoje vodstvo kmalu povišala. Z močnim in natančnim strelom od daleč je do zadetka prišel Arthur, ki je Barcelono v 15. minuti popeljal v vodstvo z 2:0.

Na gol Arthurja in vodstvo Barce s +2 je odgovoril Santi Cazorla, ki je dosegel zelo podoben zadetek kot Brazilec.

Do konca se izid ni več spremenil. Barcelona je prišla do tretje zmage v novi sezoni in do desete točke, s katero je sedaj na 4. mestu. Pred njo so Real, Athletic Bilbao in Granada, ki so zbrali točko več. Villareal je izgubil 3. v sezoni, z osmimi točkami ostaja na 8. mestu La Lige.

Barca v naslednjem krogu gostuje pri Getafeju, Villareal pa bo doma gostil Betis.

Betis je s 3:1 premagal Levante, Valladolid in Granada sta se razšla brez zmagovalca (1:1).