Barcelona prepričljiva pred Interjem, prvi gol Firpa

La liga 28. Sep 201917:53 > 17:59
Alex Caparros, Getty Images Sport

Barcelona si v 7. krogu La lige ni privoščila novega spodrsljaja. Za zmago Kataloncev z 2:0 proti Getafeju sta zadela Luis Suarez in Junior Firpo, ki se je veselil prvenca v majici aktualnih španskih prvakov.

Barcelona je diktirala ritem igre skozi celotno srečanje. Dovolj o nemoči Getafeja pove podatek, da domači niti enkrat niso uspeli resneje ogroziti vrat Kataloncev.

Gostje so povedli v 41. minuti z zadetkom Luisa Suareza, ko se je med podajalce vpisal Marc-Andre ter Stegen. Piko na i zmagi Barcelone je postavil 23-letni defenzivec Junior Firpo z zadetkom v 49. minuti. To je bil prvi zadetek Španca v majici Barcelone.

Katalonci so na stadionu Alfonsa Pereza igrali brez poškodovanega Lionela Messija, medtem ko je hrvaški reprezentant Ivan Rakitić v igro prišel v 80. miuti, ko je zamenjal Sergia Busquetsa.

Barcelona je od 82. minute igrala z igralcem manj, saj je bil po drugem rumenem kartonu zaradi ostrega posredovanja izključen Clement Lenglet.

Za Katalonce je bila to prva zmaga v gosteh po 23. aprilu in hkrati prvi domači poraz Getafeja po 30. marcu.

Barcelono v naslednjem krogu La lige čaka obračun s Sevillo.