Kraljevi pokal: Griezmann pokvaril "žurko" na Ibizi

La liga 22. Jan 202020:53 > 21:02
David Ramos, Getty Images

Po mnogo mučenja in po preobratu v končnici tekme se je Barcelona vendarle uvrstial v osmino finala kraljevega pokala. Katalonci so v gosteh z 2:1 premagali Ibizo.

Junak katalonskega velikana je bil Antoine Griezmann, ki je bil sicer eden izmed redkih članov udarne enajsterice, ki je dobil priložnost na tekmi proti španskemu tretjeligašu.

Za norijo na Ibizi je že v deveti minuti poskrbel Caballé in Quiqueja Setiena prisilil, da v drugem polčasu v igro pošlje še Jordija Albo. Griezmann je za izenačenje poskrbel v 72. minuti, ko je izkoristil sijajno asistenco Frenkieja de Jonga, Francoz pa je bil nato natančen še v sami končnici tekme, ko so vsi pričakovali podaljšek. Tokrat ga je zaposlil Alba, Griezmann pa je rutinirano ugnal domačega vratarja za zmago Barce.

Za razliko od Barcelone se podaljška v šestnajstini finala ni uspel rešiti Athletic Bilbao, ki je po 90 minutah remiziral z Elchejem. Tekmo so na koncu odločile 11-metrovke, ki so jih bolje izvajali Baski (5:4).