Santi Mina zabil v 85. minuti, Celta v Madridu do točke

La liga 16. Feb 202023:08 > 23:20
Twitter

Na zadnji tekmi 24. kroga španske La Lige je na Santiagu Bernabeu v Madridu prišlo do velikega presenečenja, saj vodilna ekipa iz Reala pred domačimi gledalci ni uspela priti do zmage proti Celti iz Viga. Končni rezultat je bil 2:2, kar pomeni, da je prednost Reala pred Barcelono samo še ena točka.

Real je tekmo sicer začel zelo slabo in že to je bila morda nekako napoved nekoliko slabšega večera galaktikov. V 7. minuti so gostje iz Viga, ki se tudi letos borijo za obstanek prišli do vodstva. Po podaji Iaga Aspasa je zadel Fedor Smolov.

Sledil je močan pritisk Reala, ki je bil nevaren z vseh mogočih položajev. Danes je na krilnem položaju po dolgi odsotnosti in poškodbi tekmo znova začel Eden Hazard, ki je bil tudi sicer eden izmed najbolj dejavnih na igrišču. Na drugi strani je priložnost znova dobil Gareth Bale, ki pa se ni naigral.

Gledalci zadetkov v prvem polčasu več niso videli in jasno je bilo, da bodo galaktiki zelo težko prišli do treh točk.

Na teren so se domači vrnili zelo motivirani in navdahnjeni, kar so kronali z zadetkom že v 52. minuti, ko je po podaji Marcela zadel Toni Kroos. Takoj so domači dihali lažje. V 65. minuti pa velika napaka vratarja, ki je povsem brez potrebe zrušil Edena Hazarda v kazenskem prostoru in sodniku ni ostalo drugega kot, da dosodi enajstmetrovko za Real. Le to je natančno izvedel kapetan Sergio Ramos.

In Real je bil dobrih dvajset minut pred koncem na konju. Tekma se je vse bolj bližala koncu, Zinedine Zidane je že začel zapirati tekmo z zamenjavami, a se mu je to maščevalo. V 85. minuti je namreč udaril rezervist Santi Mina, ki je po akciji dveh rezervistov zadel po podaji Denisa Suareza samo dve minuti po prihodu v igro.

Izzid se do konca tekme več ni spremenil, Real je osvojil samo točko in s tem še vedno ostaja prvi. Na drugi strani pa velika točka za Celto in veselje za navijače Barcelone, saj zaostanek za vodilno ekipo sedaj znaša samo še eno točko.