Real znova na vrhu: Rutinsko proti Mallorci

La liga 24. Jun 202023:58 > 25. Jun 2020 0:04
Alex Caparros/Getty Images

Madridski Real je v 31. krogu La lige na svojem igrišču odpravil Mallorco z 2:0 in se znova vrnil na prvo mesto prvenstvene lestvice.

Real Madrid ima 68 točk, enako kot druga Barcelona, toda boljši medsebojni izkupiček, kar pomeni, da imajo galaktiki do konca prvenstva vse v svojih rokah.

Mallorca ostaja na 18. mestu s 26 točkami in ostaja v krogu ekip, ki se bodo do konca borile za obstanek med špansko elito

Kraljevi klub je rutinsko prišel do nove zmage. Od začetka je Mallorci vsilil svoj ritem, ki mu gostje niso mogli slediti. Real je povedel v 19. minuti, ko je po podaji Luke Modrića zadel Vinicius Junior.

Real je zmago potrdil v 56. minuti. Med strelce se je (znova) vpisal kapetan Sergio Ramos, ki je fantastično izvedel prosti strel in postavil končni rezultat.

Zmaga ekipe Zinedina Zidana bi lahko bila še bolj prepričljiva, vendar Vinicius, Gareth Bale in Karim Benzema niso bili najbolj zbrani v zaključku akcij.

Real v naslednjem krogu gostuje pri Espanyolu, Mallorco pa čaka obračun z Athleticom.